Naše babičky bývaly velmi zručné a mnohem pragmatičtější, než dnešní ženy. Jak je to možné? Zejména proto, že v době socialismu nebylo zboží nazbyt a jen díky své zručnosti a šikovnosti se mohly krásně oblékat. I ony se totiž chtěly líbit.

Ta, která vlastnila šicí stroj, měla oproti ostatním velkou výhodu. Šicí stroj totiž dával ženě možnost vymanit se z šedi a stereotypu konfekce, která byla na pultech k dostání. Hitem bývaly šicí stroje Lada a Singer. Starší modely byly poháněné manuálně, šlapáním. Modernější stroje byly elektrické. Ženy brzy poznaly jejich potenciál a jako samouci se postupem času propracovaly na velmi vysokou úroveň.

Ve šlépějích předků

Ještě dnes jejich um, kreativitu a schopnost improvizovat obdivujeme a hledáme v nich inspiraci. Není žádným tajemstvím, že móda se v určitých intervalech stále opakuje dokola, a tak je možné čerpat ze střihů 60., 70. i 80tých let.

Pokud jsme vás právě navnadily k tomu, abyste se pokusily jít ve šlépejích svých babiček, směle do toho! Vůbec nic vám nestojí v cestě. Pořiďte si šicí stroj Brother, který se skvěle hodí pro začínající šičky. Brother KE14S je ideálním základem funkcí pro nezkušené švadlenky. Díky své jednoduchosti a snadnosti ovládání ho zvládne obsluhovat naprosto každá žena.

Jako ze salonu

Jakmile se v praxi šití zdokonalíte, určitě nepohrdnete overlocky a coverlocky, které vás ve vaší píli posunout ještě o level výše. Overlock sešívá, stříhá a začišťuje různé materiály a je nepostradatelný při šití a začišťování okrajů pletenin a strečových materiálů. Coverlock dokáže zakončit okraje zespodu speciálním krycím, neboli prádlovým stehem. Vhodný je pro strečové materiály a pleteniny.

Díky těmto kouzelným strojům budete moci patřit k módním ikonám, za kterou se nejen mužské oko zalíbeně otočí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno