Dnešní konzumní styl života vede k tomu, že každý z nás má jistě ve skříni oblečení, které téměř nenosí nebo dokonce neměl ani jednou na sobě. Ať už se vám kousky v šatníku hromadí z důvodů výhodných nákupu při výprodejích nebo z naděje, že jednou do nich už určitě zhubnete, jedno mají společně – zabírají prostor tomu, co skutečně nosíte a využíváte.

 

Nevyhazujte, darujte

Je jasné, že vyhodit oblečení je mnoha lidem líto. Vždyť stálo peníze a je téměř nevyužívané. Co jej však místo toho darovat těm, kterým dobře poslouží a v mnohých případech i zachrání před chladem či mrazem? Pokud chcete udělat dobrou věc, využít k tomu můžete kontejnery na oblečení, které přibývají ve stále více městech. Odložit zde můžete nejenom módní kousky, ale také boty, ručníky nebo povlečení. Vše by mělo být samozřejmě čisté a bez viditelných vad.

 

Protřiďte skříně

Není tedy nic jednoduššího než si jeden den stoupnout ke svému šatníku a vyřadit z něj všechno, co nevyužíváte. Pomoci vám může i jednoduché pravidlo – vše, co jste na sobě neměli za poslední rok, pošlete prostě pryč. S velkou pravděpodobností to již nikdy nevyužijete, ale naopak tím můžete udělat radost někomu jinému.

 

Kam se vlastně vaše pomoc dostane?

Kontejnery na oblečení jsou vybírány několikrát týdně a jejich obsah putuje neziskovým organizacím. Pracovníci poté věci rozdělují mezi chudé a potřebné. Oblečení a jiné látky, které se nevyužijí, jsou potom zužitkovány v rámci recyklace textilu pro výrobu různých předmětů denní potřeby. Nejenom tedy, že pomůžete lidem, kteří toho sami příliš nemají, ale také přispějete výraznou měrou k ochraně životního prostředí. Vždyť plasty, sklo i papír recyklujeme běžně, dělejte to proto i s textilem. Až na ulici uvidíte velký oranžový kontejner Potex, nebojte se do něj odložit vše, co vám v šatníku zavazí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno