Lidský obličej, všechny jeho grimasy, úšklebky, ale i úsměvy napoví mnohé o emocích, které právě cítíme a zažíváme. Stejně tak naše pleť dokáže odkrýt i to, co bychom si často raději nechali pro sebe. Nechte se překvapit tím, co vše je možné i z vaší pleti vyčíst.

Analýza pleti

Pro správný výběr pleťového krému, ale i masky nebo tonika, vám pomůže analýza pleti. Ta vám napoví, zda si vybírat kosmetické přípravky, které jsou určeny pro hydrataci suché pleti nebo naopak řeší problémy s mastnou, případně problematickou pletí. U někoho se objeví problematická místa, kam patří často čelo, brada nebo třeba nos. Těmto místům je potřeba věnovat zvýšenou pozornost a sáhnout po kvalitní kosmetice, která dokáže nejen zakrýt, ale také vyřešit velké množství nedostatků.

Jaký je váš životní styl

Již na první pohled je možné vyčíst z vaší pleti, jaký je váš životní styl. Pokud jste kuřák nebo se pohybujete v zakouřeném prostředí, pleť je často zašedlá a má sklony k častější tvorbě akné. V takovém případě je zapotřebí nejdříve zapracovat na zdravějším životním stylu, následně se věnovat pravidelné péči o pleť, například i pomocí každotýdenní detoxikační či hydratační pleťové masky.

Co nejčastěji jíte

Vaše pleť napoví také skladbu jídelníčku. Pokud působíte unaveně a pleť není svěží, chybí vám nejspíš dostatek vitamínů a minerálů. Doplnit je můžete ovocem, zeleninou, ale také vitamínovými doplňky. Do pestrého a vyváženého jídelníčku přidejte i ryby, luštěniny a celozrnné potraviny.

Jak budete vypadat ve stáří

Pokud se o svou pleť nestaráte a nevěnujete jí potřebnou pozornost, projeví se to na brzkém stárnutí a zvýšené tvorbě vrásek. V mnoha případech tak vidíte už dnes, jak budete vypadat ve stáří a ne vždy se jedná o lichotivý obrázek. Změňte to a začněte o sebe pečovat. Pořiďte si denní a noční krém, vyzkoušejte krém proti vráskám a věnujte se i péči o oční okolí.

Jak jste na tom s psychikou

Psychické rozpoložení je často vidět hned na první pohled, podle výrazu vaší tváře, jiskry v oku, ale také podle stavu vaší pleti. Pleť je skvělým ukazatelem toho, jak moc jste v životě zklamaní a kolik máte starostí. Věřte, že i pokud svůj smutek a žal skrýváte za falešným úsměvem, vaše tělo a vzhled vás prozradí. Změňte svůj život a začněte pomalými, ale stálými kroky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno