Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky jsou spolu s lineckým těstem klasikou každého vánočního stolu. Zatímco však linecké těsto se musí složitě třít a dlouho odpočívat, tyto jednoduché rohlíčky jsou hotové hned. A ze stolu zmizí rychlostí blesku.

· 2 hrnky hladké mouky

· kostka másla (nebo Hera)

· 4 lžíce cukru krystalu

· 1 hrnek mletých ořechů

· vanilkový cukr

· cukr moučka

Mouku, máslo, cukr a ořechy smíchejte dohromady a udělejte těsto, které bude půl hodiny odpočívat v lednici. Až je vychlazené, odkrojte z něj půlku (ta druhá půlka bude sloužit na druhou várku). Z těsta udělejte váleček, ze kterého postupně odkrojujte malé kousky. Ty vytvarujte na rohlíčky a skládejte na plech. Pečte v mírně vyhřáté troubě asi deset minut. Po upečení je ještě horké obalte v moučkovém cukru. Dobrou chuť.

 

Raffaelo kuličky

Oblíbený dezert, který se na stole dlouho nezdrží. Příprava je rychlá a hlavně naprosto jednoduchá. Bonusem je, že se nemusejí péct. Vyzkoušejte i vy.

· salko

· strouhaný kokos

· celé mandle

Konzervu salka vyškrabte do misky a přidejte balení strouhaného kokosu. Pořádně promíchejte a vytvořte směs, ze které vytvarujte kuličky. Dovnitř každé nezapomeňte dát mandli. Celou várku potom nechte odstát v lednici asi dvě hodiny. Cukroví je hotové.

Vínové cukroví

Velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak vytvořit chutné těsto. Výhodou je, že všechny ingredience většinou máte doma, a tak nemusíte kupovat nic drahého ani speciálního. Výsledné cukroví může být jak sladké, tak i slané – záleží, čím ho doplníte.

· 1 hrnek hladké mouky

· půlka kostky másla

· 5 lžic bílého vína

· 1 vejce

Všechny suroviny, včetně bílého vína (je lepší použít suché víno, např. Chardonnay, Ryzlink rýnský nebo Pálavu) smíchejte dohromady a vypracujte z nich těsto. To nechte hodinu až dvě odpočinout. Poté z něj vyválejte plát a vykrajujte různé tvary. Pečte v mírně vyhřáté troubě, dokud nevyskočí. Cukroví můžete ještě horké obalit v moučkovém cukru, slepit jej marmeládou či jiným krémem.

Tip: Pokud máte doma pouze víno červené, přidejte do těsta ještě trochu kakaa a udělejte tmavou verzi.

Udělejte si Vánoce jednodušší. Přece jen jsou to svátky, kdy má být v popředí hlavně čas strávený s rodinou a lidmi, které milujeme. Všechno ostatní je vedlejší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno