Ne vždy máme čas, náladu a morálku jít do fitness centra. Jsme unavení z práce, nechce se nám mezi další lidi nebo jednoduše nestíháme otevírací dobu fitka. Domácí cvičení je skvělou alternativou.

Pro své srdce

Udržovat si dobrou kondici, zlepšit si náladu a udělat něco pro svoje zdraví jsou hlavní důvody, proč se věnujeme sportu. Kardiovaskulární cvičení má na naše tělo pozitivní vliv v mnoha ohledech. Zvyšuje kapacitu plic i tepovou frekvenci, tím se u našeho srdce zvyšuje výkonnost a snižuje se riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Cvičení má také vliv i na naši psychiku, pomáhá při úzkostech a depresích a zlepšuje koncentraci. Eliptický trenažér, rotoped nebo běžecký pás můžeme použít kdykoli chceme, nedělají hluk a při cvičení lze třeba sledovat televizi nebo se učit nová anglická slovíčka. Výhodou tak je, že děláme něco pro svou kondici a zároveň šetříme čas, což v dnešní uspěchané době potřebuje mnoho z nás.

Posilování

Kromě kardia je doma možné zaměřit se i na další typy cvičení. Ve vaší domácí posilovně může být posilovací lavice, pokud máte k dispozici větší prostor, vystačíte si ale i s mnohem skromnějším vybavením. Cvičit můžete s vlastní vahou nebo svůj trénink oživit pomůckami. Mezi ty nejdostupnější a také nejvyužívanější patří posilovací guma, jednoruční činky, kettlebelly a chybět by vám neměla ani podložka na cvičení. Drobné pomůcky si můžete vzít s sebou i třeba na cesty nebo na dovolenou. Pro to, abyste si i doma zvykli na pohyb, je dobré se naučit na cvičení připravit, tedy obléct se do sportovního. Je to velká motivace a pomoc, nebudete odbíhat k jiným činnostem.

Cvičení v pohodlí a především soukromí domova je pro mnoho lidí skvělou alternativou k veřejným posilovnám. Tam můžete mít třeba pocit, že vás všichni pozorují nebo že vám cvičení nejde tak, jak má. Doma máte svůj klid a cvičit můžete kdykoli chcete.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno