Dámské kalhoty pro speciální úkoly? Tepláky jsou tu pro každou příležitost

0

Tento kousek oblečením byl po dlouhou dobu nejen opomíjeným, ale dokonce přímo zavrhovaným kouskem oblečení. Směl se nosit pouze doma, na pletí záhonu nebo při venčení psa. Ty lepší kousky se mohly používat v posilovně či tělocvičně. Správně, řeč je o dámských teplácích.

Nová éra

Ovšem s pandemií, restrikcemi, karanténami a lockdownem a také s příchodem častější práce z domu se i pohled na módu nemálo změnil. Do popředí se dostává pohodlí jak při samotném nošení oblečení, tak i při jeho oblékání. Dokonce i ikony, které se dříve nechaly slyšet, že něco jako tepláky by si na sebe nikdy nevzaly, se v době home office nechaly vidět právě v tomto pohodlném kousku oblečení.

Po teplácích je poptávka, jsou čím dál tím oblíbenější. Jsou totiž pohodlné jak při chůzi či stání, tak při sezení a všech ostatních polohách, při kterých se doma pohybujete.

Obléct si tepláky se tedy už nemusíme bát ani my, běžní smrtelníci. A dokonce v nich můžeme být i viděni, a to dokonce záměrně. Pojďme se tedy podívat, jaké druhy dámských tepláků si můžeme obléci.

Přiléhavé tepláky ve stylu legín

Tento typ tepláků je asi nejméně nápadný. Není na první pohled vidět, že se jedná o tepláky. Vypadají totiž také trochu jako legíny. Skvěle v nich budou vypadat ženy se štíhlou postavou, ale i ženy výraznějších křivek, pokud k nim zvolí vhodný vršek, obuv a další doplňky.

Při výběru těchto tepláků se zaměřte na materiál a jeho pevnost. Příliš tenký pružný materiál by totiž po natažení na postavu mohl být průsvitný až průhledný. A to i tehdy, když se vám to na první pohled nezdá. Ať už jste štíhlá či plnějších tvarů, ani v jednom případě nechcete vystavovat na odiv barvu svého spodního prádla.

Klasické „basic“ tepláky

Toto jsou takové ty typické tepláky, které se vyrábí v setu s mikinou stejného materiálu, barvy a celkového designu. Dohromady tak tvoří teplákovou soupravu. Spolu je tento set vhodný na outdoorové sporty či horskou turistiku. Samostatně se dají nosit i do města. Najdete je spolu s dalšími typy tepláků a kalhot například v e-shopu Bolf.

Tepláky tohoto střihu také skvěle poslouží na takové to domácí lenošení nebo práci na home office. Mikina je zase skvělá, když se chystáte někam ven a nejste si jistá stálostí počasí.

Pohodlné baggy tepláky

Pokud jste zastánkyní pohodlí a moderních kousků současně, budou baggy přesně pro vás. Nohavice jsou užší, na dolním konci do gumy nebo lemu. Díky své oversize velikosti a spadlému sedu beze švů na předním i zadním díle jsou extrémně pohodlné. Nikde neškrtí ani netáhnou.

Tepláky, kam se podíváš

Nutno podotknout, že už před pandemií obliba tepláků lehce stoupala. Ovšem s příchodem častějšího trávení času doma, případně chození do přírody za poslední rok jejich obliba vzrostla na tolik, že tuto změnu zaznamenaly i obchodní řetězce a prodejci oblečení. Dokonce i influencerky se na svých profilech prezentují v teplácích. Podle módních specialistů se totiž z tepláků stávají nové džíny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno