Ve skříni byste měla mít od každého alespoň jeden kousek. A o čem je vlastně řeč? O dámských svrších, tedy v podstatě o tričkách, tílkách, halenkách, košilích a tunikách. Každý model je určen pro jinou příležitost, i když některé jsou univerzálnější, než jiné. Správná dáma by měla mít ve svém šatníku vždy určitý základ, se kterým by potom mohla dále pracovat. Takže se podívejte, co by měl čítat.

Tričko

Klasické dámské tričko, které se hodí na každodenní fungování i ne příliš společenské příležitosti. V obyčejném tričku můžete vyrazit za zábavou, pracovními i školními povinnostmi, aniž byste si přitom dělala ostudu. I když pravdou je, že ve většině triček na druhou stranu nenaděláte ani moc parády. Jedná se o kousek, který se snadno kombinuje se všemi druhy outfitů a sluší každé postavě.

Tílko

Vhodné na sportovní ale i běžné záležitosti. Výhodou je, že v něm není takové teplo a je v něm méně vidět, jak hodně se potíte třeba během léta. Tílka mají různé druhy ramínek, z nichž byste měli vybírat podle typu své postavy – například široká ramena by neměla nést špagetová ramínka, která opticky rozšiřují. Správně vybrané tílko může být ale i elegantní a vystačí vám na menší společenské události typu oslavy narozenin a srazy.

Košile

Představuje už trochu elegantnější kousek oblečení, který ale bohužel nesedí každé postavě. Výrazný problém s košilí by mohly mít ženy s malými nebo naopak velkými ňadry a to z toho důvodu, že první zmiňované by košile ještě více potopila v hrudní části, zatímco druhé zmiňované by nemusely košili ani vůbec dopnout. Vhodný je tedy střední typ postavy, kterému košile sedne nejvíce. Košile jsou elegantnější, ale ne úplně nemožné do normálního „provozu“, proto se v nich nebojte vyrazit kamkoliv potřebujete.

Tunika

Nemusíte pátrat v půjčovně kostýmů v oddělení antiky, stačí vyrazit do obchodu, kde určitě nějakou slušivou tuniku najdete. Jejím charakteristickým znakem je délka, která sahá přibližně do poloviny zadečku, někdy i trochu dále. Jedná se o elegantní kousek oblečení, který se hodí i pro serióznější příležitosti, jako je návštěva divadla, menší plesy nebo pracovní prostředí. Tuniky jsou volnější, a proto se v nich schovají i plnoštíhlé postavy, ovšem sedí i hubeným holkám.

Halenka

Představuje kombinaci všeho elegantní a stylového v jednom kousku oblečení. Halenky jsou vhodné pro společenské události na úrovni, kde v nich naděláte parádu. Mají různé druhy střihů, takže si snadno můžete vybrat přesně takovou, jaká vám vyhovuje. Halenky mají nejčastěji delší rukáv, ale nebojte se, nebude vám v ní teplo, protože se vyrábí ze vzdušného materiálu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno