Právě na ně se tak těší spousta „dětí“, které mají pocit, že se z nich ze dne den stanou dospělí. Ačkoli my starší víme, že to tak jednoduše nefunguje, faktem zůstává, že se některé věci přece jen změní – začneme zodpovídat sami za sebe, můžeme volit, řídit automobil nebo si dát pivo v restauraci. To jsou jen některé důvody, díky kterým si tento životní milník určitě zaslouží bujarou oslavu.

 

Čím originálnější, tím lepší

Na takovou významnou party samozřejmě nesmíme přijít s prázdnou. V tomto případě to chce přinést něco opravdu netradičního, co překvapí, rozesměje, potěší. Neostýchejte se vybírat mezi netradičními dárky – ba naopak, tady se poohlédněte ze všeho nejdříve a pamatujte, že čím zajímavější, tím lepší. Mladí teenageři totiž v tomto věku nějaké praktické kousky do domácnosti příliš neocení a chtějí se hlavně bavit. Chybu proto rozhodně neuděláte s vtipnými dárky, například vtipnými tričky, která budou trefně glosovat tento “přechod” z jedné životní etapy do druhé. Právě ty jsou mezi mladými hodně populární, protože si s nimi užijí spoustu legrace. Často tak dají vzniknout humorným fotkám, které se pak šíří napříč sociálními sítěmi, na kterých se odehrává velká část jejich „sociálního života“ a různých vzájemných interakcí.

Dejte si záležet

Potěšit oslavence můžete také věcmi, které mu byly v minulosti oficiálně zapovězené. Věnujte mu třeba láhev alkoholu, v tomto věku však raději pouze nějakého vína či luxusnějšího druhu piva. Láhev alkoholu s různým obsahem se ostatně od tohoto okamžiku stává tradičním a tak trochu i očekávaným dárkem pro muže po všechny další narozeninové oslavy i jiné příležitosti. Často ji totiž volíme, když se nám nechce trávit čas vymýšlením a hledáním něčeho jiného, trefnějšího či osobnějšího. Musíme si však dát pozor, aby obdarovávaný neměl pocit, že jsme ho tímto způsobem chtěli odbýt. Mělo by se jednat minimálně o druh alkoholu, který nějakým způsobem charakterizuje dotyčného, nebo třeba váš vzájemný vztah… Nebo můžete sáhnout po luxusnějším, či netradičnějším provedení, ať už jde třeba o limitované edice, které zahrnují i ozdobné skleničky, nebo třeba láhev oděnou do humorného trička či zástěrky. Fantazii se meze nekladou, a pokud máte i šikovné ruce a hlavu plnou nápadů, můžete případnou „strohost“ daru zaplašit originálním vylepšením, ať už by šlo o etiketu na míru příjemci daru, „odrátkování“ láhve nebo vyrobení obalu na láhev z různých materiálů.

Ať už budete dávat dárek z pozice rodinného příslušníka nebo jako kamarád či přítel, dejte si na něm záležet. Snažte se vybrat takový, na který mladé dámy ani čerstvě plnoletí pánové jen tak nezapomenou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno