Nechoďte s prázdnou

Etiketa je však jedna věc, ale samotný výběr dárku je pak věc druhá. Vybrat vhodnou pozornost bývá totiž leckdy docela obtížné. Obzvlášť to platí v případě, že vybíráte dárek pro někoho, koho znáte jen zběžně nebo formálně. Pamatujte, že čím méně o hostiteli víte, tím méně by měl být dar osobní. Někdy však bývá pořádným oříškem i pořízení drobnosti pro naše blízké, které známe „jako svoje boty“. Obecně platí, že dárky pro muže se shánějí daleko hůře než dárky pro ženy. Zatímco každou dámu potěší květiny, pánové bývají náročnější a udělat jim radost není jen tak. Jak se jim tedy zavděčit? Nic nezkazíte lahví dobrého alkoholu, dobré je vědět, na čem si hostitel nejraději pochutnává. Někdo dává přednost vínu, jiný slivovici, další koňaku. Má-li váš hostitel smysl pro humor, vykouzlete mu úsměv na tváři vtipnými předměty nebo zábavnou hrou. Potěší také praktické dárky, které vůbec nemusí být nudné, stačí je jen pořídit v nevšedním provedení. Určitě nenoste nic drahého, mohli byste ho tak uvést do rozpaků.

 

Nezapomeňte na děti

Pokud mají vaši hostitelé malé ratolesti, samozřejmě s sebou vezměte také nějaký dárek pro děti. Potěší je i maličkost, milují však hlavně originalitu a vtip. Chcete-li zazářit a udělat na ně dojem, pak vsaďte na inteligentní plastelínu, za kterou vás budou přímo zbožňovat. Ta se totiž stala opravdovým hitem a těší se velké popularitě. Lze ji trhat, natahovat, mačkat a provádět s ní doslova psí kusy. Oblíbená je proto nejen mezi dětmi, ale i mezi dospělými, neboť funguje jako skvělá antistresová pomůcka.

inteligentni-plastelina-teplocitliva-fialova

Po rozbalení dárků a poděkování se může rozjet zábava naplno. Nezapomeňte ale, že návštěvu ukončuje host – je tedy třeba pozorně vnímat, kdy je ta správná chvíle k odchodu. Při loučení pak nezbývá než poděkovat hostiteli a v případě, že se vám u něj líbilo, mu jeho pohostinnost oplatit pozváním k vám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno