Pokoj, ve kterém bydlí děti, by měl být rozložen do několika funkčních zón, přičemž ta spací by se měla s odpočinkovou krýt co nejméně, už jen kvůli nutné hygieně. Není dobré, když se dítě přemístí z koberce plného drobků přímo na postel, aby si užilo chvilku klidu. Dětská pohovka s podobnými eventualitami počítá.

 

Pohovka, která se přizpůsobí dítěti

Dětský nábytek není jen obyčejnou kopií kusů určených pro dospělé. Jsou na něj kladeny větší nároky na stabilitu, pohodlí a v neposlední řadě také na odolnost. Jeho základem jsou omyvatelné nebo jinak snadno čistitelné materiály, ze kterých v mnoha případech stačí kapky vody nebo drobky z koláčů jednoduše sfouknout.

Kvalitní dětské pohovky berou ohled i na výšku a váhu dítěte. Jsou lehké, takže si je snadno může přetáhnout do jiného kouta pokoje nebo rozložit pro nečekanou návštěvu. Hodí se i dodatečné připínací sedáky, které mohou výšku sezení zvětšit nebo celou pohovku komfortně prodloužit.

Při výběru dětského nábytku dbejte také na kvalitu, protože děti ho určitě nebudou používat tak, jak je uvedeno v návodu. Z místa pro odpočinek se díky tomu snadno stane válečný bunkr, ze kterého létají polštáře bleskovou rychlostí a do kterého většina odvážných bojovníků naskakuje s rozběhem. Sázka na kvalitu se vám proto určitě vyplatí a ušetří spoustu finančních prostředků, které byste jinak věnovali na opravy nekvalitního vybavení pokojíčku.

Všeobecně platí, že pokoj pro nejmenší děti by měl být zařízen co nejbarevněji. Barvy podporují kreativitu a dobrou mysl. Vybíráte-li dětskou pohovku pro dítě školou povinné, držte se naopak tlumených tónů a jednoduchých vzorů, které se dají snadno zkombinovat s jakýmkoliv barevným vybavením pokoje, které bude jeho obyvatel později jistě prosazovat. A tlumené barvy navíc působí klidným a odpočinkovým dojmem.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno