Nejen v dětském věku jsme plni kreativních nápadů. Také jako dospělí máme celou řadu nápadů a myšlenek, chtěli bychom se realizovat. Jenže není kdy. V posledních letech se ovšem situace mění. Dospělí si začínají uvědomovat, že je prospěšné udělat si čas jen pro sebe a projevit své kreativní já.

Možná jste v posledních letech zaznamenali trend malování podle čísel. Vyzkoušeli jste ho někdy a bavilo vás? Pak se vám zalíbí i diamantové malování. To je totiž další kreativní činnost. Forma umění, díky které se z každého může stát profesionální umělec i bez předchozích zkušeností. Je jedno, jestli vám je deset nebo šedesát, 5D diamantové malování je tu opravdu pro každého.

Jak diamantové malování podle čísel funguje?

Když si objednáte sadu pro diamantové malování, domů vám přijde vše, co k němu potřebujete. Na vás zbývá jen najít si klidné místo, volný stůl a dobré osvětlení, protože budete potřebovat dobře vidět.

Součástí sady jsou:

  • plátno s předlohou,
  • pero na nabírání diamantů,
  • prémiové diamanty,
  • násady na pero,
  • vosková hmota,
  • pinzeta,
  • znovu uzavíratelné sáčky.

Na plátně je předem předkreslený motiv v podobě barevných teček s označením. Po vybalení celé sady si rozložíte plátno a přibalené diamanty vysypete do znovu uzavíratelných sáčků. Každý sáček opatříte nálepkou s označením, abyste věděli, jaké značení má konkrétní barva diamantů.

Plátno je pokryté samolepicí fólií, kterou postupně odlepujete. Důležité je odlepit vždy jen kousek fólie a ten zpracovat. Kdybyste odlepili rovnou celou fólii, hrozí, že by se na motiv dostal prach a nečistoty, diamanty by poté nedržely.

Jak začít tvořit? Obraz tvoříte tak, že na pero naberete trochu voskové hmoty, vezmete diamant a ten položíte na plátno. Diamant je nutné uchopit za špičku, aby se na plátno dostal spodní stranou. Chce to trochu cviku, ale zanedlouho už vám to bez problému půjde. Plátno je lepicí, takže diamant se k němu přichytne. Pokud jste však diamant umístili špatně, je možné ho pinzetou ještě odlepit a nahradit za správný.

Mravenčí práce s krásným výsledkem

Diamanty jsou poměrně malinké, poskládat celý obraz tedy zabere mnoho hodin. Malování diamanty je skvělým cvičením trpělivosti. Potrénujete svou schopnost jít si delší dobu za svým cílem a o to větší radost budete mít z výsledku. Ať už si vyberete jakýkoliv motiv, výsledek bude působit jako umělecké dílo. Výsledný obraz je vizuálně oslnivý, třpytí se, leskne a září. Stojí za to si ho zarámovat a někam pověsit. Pak se na svůj obraz budete denně dívat a budete na sebe moct být pyšní za to, co jste vytvořili.

Obraz se snad ani nedá dokončit najednou, proto si dejte pozor, abyste si práci rozložili na místě, kde ji můžete nechat několik dnů, nebo dokonce týdnů v závislosti na tom, jak často máte chvilku pro sebe.

Kreativní zábava pro každého

Lidé se často ptají, zda je diamantové malování pro děti, nebo spíše pro dospělé? Užijete si ho v každém věku. Pracuje se však s velmi drobnými diamanty, proto není vhodné pro úplně malé děti, které by diamanty mohly chtít konzumovat. Pro děti starší jde naopak o velmi přínosnou zábavu. Věřte, že diamond painting je udrží pryč od televize, tabletu a telefonu. Tvoření je zábava.

Jen si dejte pozor, abyste dětem nevybrali příliš složitý motiv. U malování podle čísel měly jednodušší motivy větší plošky k vymalování. Tentokrát se nesetkáte s většími diamanty, protože výsledný efekt by nepůsobil tak oslnivě. Kouzlo spočívá právě v tom, že se obraz skládá ze spousty malých zářivých plošek. Dětem se však snažte vybírat primárně menší obrazy, které budou mít rychleji dokončené, zaměřte se na obrazy o velikosti 40 ´ 50 cm.

Benefity diamantového malování

5D diamantové malování je zábavou pro celou rodinu, rozhodně se do něj nebojte pustit společně se svými dětmi. Benefitů, které vám tato zábava přinese, je spousta.

Procvičíte mozek: Musíte být pozorní, vybírat diamanty správných barev vyžaduje pečlivé přemýšlení. Dobrou zprávou je, že pokud se spletete, chyba se dá napravit. Diamant odstraníte pinzetou a na dané místo přilepíte ten správný.

Potrénujete jemnou motoriku: Pro děti i pro starší lidi, kteří mají problémy s jemnou motorikou, může být diamantové malování způsobem, jak si ji procvičit.

Naučíte se trpělivosti: V životě je důležité umět si jít za svým cílem, i když jde o cíl dlouhodobý. Diamantovým malováním trénujete, protože dokončit obraz trvá.

Zvýšíte si sebevědomí: Po dokončení uměleckého díla na sebe budete náležitě hrdí. A právem! Výsledek bude stát za to, návštěvy budou obdivovat váš překrásný obraz a chtít ho také.

Vytvoříte si dekoraci: Přemýšlíte, čím zkrášlíte vaši ložnici nebo obývací pokoj? Co takhle získat originální obraz? Motiv si vyberete, a dokonce je možné si nechat zhotovit obraz z fotky přímo pro vás.

Podpoříte svou kreativitu: Při diamantovém malování je vše jednoduché, připravené, nemusíte příliš přemýšlet a vymýšlet sami. I přesto však trénujete kreativní myšlení. Mozek vnímá, jak je motiv utvořen, a ukládá si to.

Uvolníte mysl: Zapomenete na starosti všedního života, budete se chvíli soustředit jen na skládání diamantů. Mozek takové uvolnění čas od času potřebuje.

Zabavíte se: Diamantové malování je skvělá zábava nejen pro dlouhé zimní večery. Udělejte si z něj opravdový zážitek. Pusťte si oblíbenou hudbu, uvařte si šálek horké kávy nebo čaje a při tvoření relaxujte. Pokud obraz diamantového malování pořizujete pro děti, můžete si být jistí, že ty se nebudou nudit. Konečně od nich budete mít chvíli klid, skládání diamantů je pohltí.

Potřebujete ještě důvodů? Zkuste to! Začněte nějakým lehčím motivem a uvidíte, že vás tvoření pohltí.

Vyberte si motiv u DIAMONDI

Jaký obraz byste si přáli vyvěsit u vás doma? Bude to raději nějaké zvíře, abstraktní obraz, motiv města, zvěrokruhu, taneční motiv, přírodu? Nebo si nejraději pověsíte na zeď kopii díla od známého umělce, kterou si sami vytvoříte? Výběr je pouze na vás. Na DIAMONDI – diamantove-baleni.cz jsou k dispozici opravdu spousty motivů. Velmi často tam mívají zajímavé slevové akce, tak jich neváhejte využít. Platí také, že čím více nakoupíte, tím méně platíte, za každou tisícovku dostáváte slevu ve výši jedno procento. Slevy se přitom sčítají s dalšími slevovými kódy.

Diamond painting u nás teprve nabírá na popularitě. Pořídíte ho v několika e-shopech, v DIAMONDI však prodávají produkty vyrobené pouze v Česku. Stejně tak jsou v ČR vyvíjeny a baleny s ohledem na co nejvyšší kvalitu.

Na rozdíl od jiných prodejců se u DIAMONDI můžete spolehnout na to, že kladou důraz na detail. Dodávají kvalitní předtištěné plátno, které se nemačká. Jejich diamanty jsou perfektně zpracované a dobře se lepí. K sadě dostanete také přehledný návod, abyste přesně věděli, co dělat.

Nechte si vytvořit diamantové malování z vlastní fotky

A pokud se vám žádné z nabízených děl nelíbí, nebo toužíte po něčem úplně originálním, můžete si nechat vyrobit obraz na míru podle vaší fotografie. Nebylo by hezké mít doma obraz z fotky z vaší dovolené?

Jak na diamantový obraz podle vlastní fotky? Postup je jednoduchý.

Vyberte si fotku, kterou byste chtěli mít na obrazu. Může to být vaše vlastní fotografie, nebo třeba plakát. Do diamantové podoby se dá převést skoro cokoliv (výjimky jsou popsány níže).

Rozmyslete si, zda chcete pouze plátno, nebo byste raději měli obraz vypnutý v rámu.

Online si objednejte svůj diamantový obraz. Jednoduše nahrajete fotku, dbejte na to, aby byla v co nejvyšší kvalitě. Pokud nepůjde nahrát, vždy ji můžete poslat e-mailem.

Do poznámky pak připište vlastní poznámky, třeba požadavek na oříznutí obrazu apod. Grafik vaši fotku stejně vždy upraví, aby na obraz seděla a výsledek byl dokonalý.

Odešlete objednávku a vyčkejte na obdržení návrhu od grafika. Pokud ho schválíte, obraz bude předán k výrobě. Jestli se vám něco nelíbí, stačí vše vysvětlit grafikovi, který připraví nový návrh. Dva návrhy jsou zdarma, každý další je zpoplatněn.

Nejste si jistí, zda je vaše fotografie vhodná pro převedení do diamantového obrazu? Měla by mít co nejvyšší rozlišení. Pokud jde o portrét, obličej musí být dostatečně velký pro vyniknutí detailů a stínování. Není vhodné, když je na fotce vícero malých motivů, lepší je jeden ústřední. Pozor si dejte také na světla a stíny, které mohou zapříčinit splývání detailů s okolím. Nezřetelné postavy na fotce někde v dálce jsou nevhodné. Doporučeny jsou maximálně čtyři osoby na fotce. Jestliže si o vhodnosti fotky nejste jistí, určitě neváhejte e-mailem fotku poslat a probrat detaily s grafiky, kteří obrazy vytváří. Ti moc dobře vědí, co se hodí, a co nikoliv.

Diamantový obraz jako skvělý dárek

Výsledný diamantový obraz může být také skvělým dárkem třeba pro prarodiče. Nechte si vytvořit obraz z nějaké pěkné rodinné fotografie a dodejte mu speciální hodnotu tím, že ho sami vytvoříte. Babička s dědou budou určitě rádi za takové dílo, které si hrdě vystaví. Stejně tak mamka s tátou. Diamantové obrazy jsou skvělými dárky, ať už je darujete kreativnímu člověku, který se s nimi zabaví, nebo jako hotový předmět.

Vyberte si i vy na Diamantove-malovani.cz. Garantujeme, že na webu strávíte nějaký čas, protože zvolit si pouze jeden obraz je nesmírně těžké. Všechny jsou nádherné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno