Svatební savoir vivre může být bolestí hlavy – nejen pro nevěstu a ženicha, ale také pro hosty. Co je vhodné a čemu se vyhnout? Ukazuje se, že jednou z nejčastějších otázek je: “Je dobrý nápad vzít si na svatbu maxi šaty?”. Naše odpověď zní: “Určitě ano!” Abyste se však vyhnuli káravým pohledům a kritickým poznámkám ostatních svatebčanů, musíte mít na paměti několik jednoduchých pravidel.

Dlouhé svatební šaty – je to vhodné?

Abyste se však letos vyhnuli nervóznímu hledání na poslední chvíli, připravili jsme pro vás krátkého průvodce, který vám pomůže vybrat ideální šaty na svatební hostinu. Představujeme 5 nejdůležitějších bodů svatebního oblékání:

  • V kontextu svatebního stylingu jsou dlouhé šaty kontroverzní především kvůli jejich podobnosti s nevěstinými šaty. Chcete-li se vyhnout lapsům, vyhněte se výtvorům v odstínu bílé, světle béžové nebo slonovinové kosti.
  • Bílá není jediná zakázaná barva. Černá barva je považována za stejně nežádoucí a odporuje radostnému charakteru celé události. Dlouhé svatební šaty však budou vypadat krásně v pastelové, karmínové nebo tmavě modré barvě.
  • Podle obecně uznávaných pravidel svatebního savoir vivre by svatební kreace pozvaných hostů měly mít koktejlový charakter. Pokud se tedy rozhodnete pro elegantní šaty v délce maxi, zachovejte jednoduchý střih. Okouzlující kaskády volánů, hluboké výstřihy, efektní potisky a lesklé 3D aplikace, které by mohly odvádět pozornost od hlavní postavy večera, si nechte na jinou příležitost.
  • Nezapomeňte, že “ďábel se skrývá v detailech”. Skromný střih dlouhých svatebních šatů by měl být doplněn střídmostí v doplňcích. Kožený kufr, jemné náušnice v podobě malých sloupků a náhrdelník s osobností.
  • Než se rozhodnete koupit si před příští svatbou vysněné šaty až na zem, ujistěte se, že to nebude nevhodná nadsázka. Pokud místo honosné recepce plánujete malý večírek nebo skromnou večeři pro své nejbližší, mnohem lépe se hodí šaty do půli stehen nebo dokonce módní dámský kostýmek.

Dlouhé svatební šaty – jakou barvu zvolit?

Při hledání odpovědí jsme zjišťovali, které barvy, střihy, délky rukávů a typy výstřihů jsou nejoblíbenější.

Dlouhé svatební šaty – krvavě červené

Nadčasová červená barva v kombinaci s univerzální a elegantní midi nebo maxi délkou je osvědčeným receptem na stylový wow efekt. Vzhled doplňte sandály na podpatku a jemným karmínovým líčením rtů.

Dlouhé svatební šaty – pasteLOVE

Klasická elegance ve velmi dívčím stylu je svatebním hitem. Pastelové šaty se hodí v mini, midi i maxi provedení. V této sezóně jsou nejmódnější dámské šaty s dlouhými rukávy v bělostné pistáciové, pudrově růžové a mangovém mléčném koktejlu. Poznámka: Pastelové barvy často volí družičky, takže abyste se vyhnuli trapným situacím během obřadu, ujistěte se, že nenarušíte nevěstin dress code, než si koupíte “pudrovou pusinku” svých snů.

Dlouhé svatební šaty – elegantní námořnická modř

Pokud budujete svůj šatník v duchu nadčasové elegance, doplňte ho o dlouhé šaty v elegantním námořnicky modrém odstínu. Jednoduché tmavě modré šaty jsou jednou z nejrozumnějších investic, které můžete na nadcházející svatební hostinu učinit. Je dostatečně univerzální na to, aby vám dlouho sloužil na více než jedné oslavě.

Které adresy byste měli navštívit při hledání nejkrásnějších maxi šatů? Doporučujeme začít s aplikací Shopsy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno