Volba svatebních šatů jednoznačně patří k nejkrásnějším okamžikům, o níž sní každá žena. Rozhodně nelze říci, že jde zrovna o lehký úkol. Vybrat správnou délku a střih s ohledem na svou postavu a navíc zvolit správnou kombinaci šperků – to už je třeba mít cit pro detail. Pokud máte své šaty zvolené, zaměřte se na klenoty. V tomto článku vám ukážeme, jakým způsobem si vybrat ty správné.

Nezapomeňte, že jste originál

Svatební šaty se najdou pro každou ženu, bez ohledu na váhu, výšku nebo tvar postavy. Stejně tak je to se šperky, jen je třeba zohlednit svou postavu. Určité šperky jsou díky své charakteristice vhodné spíše pro štíhlé a jiné se zase více hodí ženám s korpulentní postavou. Ženy s plnějšími tvary se mohou rozhodnout i pro více nápadné šperky. Štíhlé ženy by měly být spíše zdrženlivější a svou volbu cílit na šperky jemnější povahy.

Šaty, šperky a účes

Zcela běžně si nevěsty nechávají vlasy vyčesat do vysokých drdolů a obdobně spletených účesů. V takové situaci skvěle vyniknou visací náušnice. Pokud si styl účesu žádá zakrytí uší, je potřeba zaměřit se na dekolt či zápěstí. Nevěsty s krátce střiženými vlasy mohou rovněž využít odhalených uší pro výrazné náušnice.

Dekolt šatů je silný argument

Zvolené šperky se v podstatě musí přizpůsobit výstřihu u svatebních šatů. Zlaté náhrdelníky se hodí spíše k šatům bez ramínek či korzetovým šatům. Kulaté výstřihy je dobré ozdobit perlovým náhrdelníkem či zlatým přívěskem se zaoblenými tvary. Výstřih v klasickém  tvaru V skvěle doplní podlouhlé přívěsky a náhrdelníky. Pokud máte naopak šaty bez výstřihu, potom se soustřeďte právě na náušnice a náramky.

Jak kombinovat náramek s náušnicemi?

Zde stačí dodržet jednoduché pravidlo a své šperky volit umírněně. Chcete mít na zápěstí výrazný náramek s drahými kameny, poté vám doporučujeme ubrat na okázalosti u náušnic. Naopak jemně zdobený zlatý náramek může být doplněn většími náušnicemi s drahokamy. To však platí i u náhrdelníků.

Mezi zvolenými šperky by se měl stát dominantním pouze jeden. Nejdůležitější a zároveň nejlepší pomocník při výběru je váš pocit. Pokud se budete cítit dobře, není důvod nic měnit. Dejte na své pocity a rozhodujte se srdcem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno