Obočí dotváří vzhled našeho obličeje a i když se to nemusí na první pohled zdát, změna na obočí se projeví změnou celého našeho výrazu. A i když i obočí podléhá módním trendům, ne každé z nás se vyplatí se jimi řídit.

Obočí by mělo být vždy co nejpřirozenější a to jak tvarem, tak barvou. Někdy mu musíme k dokonalosti trochu pomoci, ale nic se nemá přehánět. Křehká blondýnka s uhlově černým obočím připomínajícím zamračeného politika je sice podle poslední módy, ale na kráse jí tento typ obočí opravdu moc nepřidá. Stejně tak úzké, přísné linky dokreslené jednolitou čárou tužky. I když máte od přírody obočí úzké, jemné nebo velmi světlé, vylepšujte ho k přirozenému vzhledu jemným podkreslením stíny na obočí nebo drobnými tahy tužkou. Pro základní úpravu je dobré si alespoň jednou za měsíc zajít ke kosmetičce, která přebytečné chloupky šetrně vytrhá, poopraví tvar obočí a případně nabarví.

V domácím prostředí můžete samozřejmě o své obočí pečovat také, chloupky, které do čisté linie nepatří vytrhejte pomocí pinzety, ale dbejte na základní pravidla. Obočí má nejširší část na začátku, u koutku oka, a postupně se zužuje. Chloupky dorůstají a tak je třeba se jich zbavovat pravidelně, aby obočí mělo stále svůj tvar. Při líčení pak můžete jeho barvu podtrhnout použitím stínů a jemně ho tak zvýraznit nebo použít pro větší zvýraznění tužku na obočí. Aby nikde žádný chloupek nevykukoval, použijte uhlazující gel na obočí a nakonec pro pročesání i kartáček nebo řasenku.

Ideální do kabelky jsou 2v1 produkty připomínající řasenku, kde na jedné straně je tužka a na druhé kartáček s gelem, takže můžete své obočí doupravit kdykoli během dne. To oceníte ve zvlášť náročných dnech, kdy po dlouhém pracovním vypětí potřebujete i večer na schůzce s partnerem nebo přítelkyněmi vypadat skvěle. Upravené obočí je základem péče o vzhled a je stejně důležité, jako make-up nebo účes.

1 komentář

  1. Moc děkuji za rady jak na dokonalé obočí. Moc ráda bych měla také dokonalé obočí, ale prostě mi to nějak nejde. Už jsem si ho zkoušela líčit i podle YouTube tutoriálů, ale vypadala jsem jak Marfuša 😀 Každopádně tomu dám ještě šanci podle vašeho návodu a potom už bych šla jedině do nějaké takovéhle https://ar-aesthetics.cz/microblading/ metody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno