Možná i vaše dítě po Halloweenu doslova propadlo strašící a převlékací mánii. Zpoza dveří na vás permanentně vyskakuje dítko se svým „bu bu bu”, z pyžámka se svítící nažehlenou kostrou se nechce celý den vysvléct, a do toho pobíhá po domě s černým kocourem v náručí a křičí, že jej honí vlk. Takto to teď vypadá u nás doma. Nečekejte až do příštího roku na další Halloween či na masopustní karneval. Dětské karnevalové kostýmy mohou sloužit jako skvělá hračka kdykoliv během roku.

 

Děti milují hry, kde přebírají role

Jedna z nejpřirozenějších dětských her je přebírání rolí. Hrají si na maminky svých panenek, zahalují se do záclon, aby byly krásné jako princezny, snaží se vypadat jako jejich oblíbení pohádkoví hrdinové. Tyto hry je učí komunikovat, rozvíjejí jejich sociální dovednosti, mnohdy se dovídají spousty informací o podstatě postav či zvířat, do kterých se stylizují. Kdo nechce, aby mu doma dítě neustále přeskládávalo šatník s cílem objevit poklady pro převlékací hrátky, může dítěti pořídit karnevalové kostýmy.

Máte pocit, že má vaše dítě doma různých stavebnic, autíček, panenek a jiných hraček až až? Karnevalové kostýmy jsou řešením, co dát třeba letos svému dítěti pod vánoční stromek. Zapomeňte na to, že karnevalové kostýmy jsou jenom na karneval a jinak mají ležet zavřené někde ve skříni. Je to skvělá hračka, se kterou si vyhraje samo, se sourozenci i s kamarády.

 

Holčičí kostýmy pro děti

Napadne vás, že se holčičky rády převlékají za princezny, ale tím vaše fantazie končí? Pomozte jim najít nové idoly pro hru. Seznamte je s historií Indiánů a své holčičce pořiďte hezký indiánský nebo kovbojský převlek. Nebo jí povídejte příběhy ze starověkého Egypta a převlečte dívenku za krásnou Nefertiti. Oblíbené jsou kostýmy klaunů, čarodějnic, upírek, mořských víl, andílků, pirátek, ale třeba i mažoretek. Kostým se určitě zalíbí a pro vás to znamená, že máte postaráno o nápady na dárky k několika dalším svátkům, narozeninám či k Vánocům. U jednoho totiž rozhodně nezůstane.

 

Klučičí kostýmy pro děti

Do čeho se převlékají rádi kluci? Ani oni nepohrdnou kostýmem piráta, indiána nebo kovboje. Možná vás překvapí, jak snadno lze ve spojení s kostýmem probudit v dítěti i zájem o čtení. Prostě spojte příjemné s užitečným. Dítě bude v knize pátrat a hledat informace ke své postavě, se kterou se s kostýmem ztotožňuje. Dopřejte dětem domácí karaoke, a to i s kostýmy zpěváků. Nechte svého syna, ať si v kostýmu zkouší různá povolání – hrát si může na doktora, na námořního kapitána, na policajta či na hasiče.

 

Děti milují hru na zvířátka

Univerzálními kostýmy pro děti jsou zvířátka. Za ta domácí, lesní, z divočiny, ale i za různý hmyz, se rády oblečou holčičky, ale nepohrdnou jimi ani kluci. Na Ptakoviny.com najdete obrovské množství kostýmů zvířat pro děti, včetně filmových hrdinů, jako je ovečka Shaun. Kostým si můžete pořídit i vy, a pak si s dětmi zahrát třeba i hezké domácí divadlo: co tak podle pohádky O vlku a třech prasátkách? Ta teď letí u nás doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno