Proč právě v březnu? V tomto měsíci se slaví světový den spánku. Problém je, že nikdo neví, kdy přesně. Pro jistotu ho tedy slavte každý den!

 

Pro rok 2015 se nejčastěji setkáte se třemi daty, na která světový den spánku připadá. Můžete si tak vybrat, zda si svátečního šlofíka dáte 13., 15. nebo dokonce až 21. března. Nám se nejvíce líbí poslední varianta, protože máte nejvíce času se na oslavy připravit.

Kromě toho se s 21. březnem pojí ještě jeden významný den, a to jarní rovnodennost. Sněženky, zpívající ptáci a delší dny ale nejsou tím jediným, co si lidé se začínajícím jarem spojují. Pro část z nich se s tajícím sněhem objeví stará známá jarní únava.

 

Co když ale za “jarní únavu” nemůže jaro?

Oficiální popis jarní únavy říká, že jde o fyzickou a psychickou únavu, která se objevuje s koncem zimy a začátkem jara. Žádné zázračné pilulky se na ni neprodávají, nezbývá tedy, než sáhnout k osvědčeným receptům.

Nechte svůj organismus po zimním vypětí oddechnout a dopřejte mu lehkou stravu bohatou na vitamíny, dostatek pohybu a především kvalitní spánek.

 

Z únavy se jednoduše vyspěte

Představte si tu nádheru, kdyby si každý mohl jít lehnout při prvním zívnutí. Zaměstnavatelé bohužel tuto možnost většinou neumožňují, o to větší pozornost byste proto měli věnovat kvalitě svého nočního spánku.

Internet je plný rad, co máte pít, dělat a poslouchat před spaním, aby váš spánek byl hluboký a ničím nerušený. Všechny rady jsou ale marné, pokud spíte na nekvalitní nebo staré matraci. Po takovém spánku se ráno budíte rozlámaní a do první kávy nemůžete zastavit zívání.

 

Nejlépe se spí na českých matracích

Abyste tedy světový den spánku oslavili skutečně stylově, zajděte se v březnu podívat do jedné z desítek prodejen kvalitních matrací. V rámci jarního úklidu vyhoďte svou starou matraci a pořiďte si novou od českého výrobce Tropico.

Novou matraci si můžete vybrat podle rozměru, tvrdosti, ale zaměřte se především na materiál, ze kterého je vyrobena. Tropico kromě dalších výhod nabízí i pěnu Flexifoam®, kterou u jiného výrobce nenajdete. Připomíná studenou pěnu a matrace z ní jsou vzdušné, pružné a vyznačují se tvarovou stálostí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno