Dovolená na pláži u moře není nic pro Vás? Jste spíše milovníkem aktivní dovolené? Nemusíte jezdit daleko, i v České republice je spousta krásných míst, kde strávit dovolenou. Jedním takovým místem jsou Jizerské hory. Tyto hory v severních Čechách jsou ideálním místem pro zimní i letní dovolenou. Co všechno „Jizerky“ mohou nabídnout, kam se určitě podívat a proč tam vyrazit, se dočtete v následujícím článku.

 

Proč na dovolenou do Jizerských hor?

Je-li vaším snem na dovolené nabrat energii, uvolnit přebytečný stres a utéct před shonem města a znečištěným vzduchem, pak je dovolená na horách to pravé. Jizerské hory se řadí mezi nejčistší hory na našem území. Horská příroda nabízí nekonečně mnoho aktivit, zahrnující horské túry, cyklo výlety, nordic walking nebo jen obyčejné procházky po vrcholcích hor s nádherným výhledem.

 

Rozhlédnout se po okolí

I milovníci historie si přijdou na své. Jizerské hory jsou plné historických památek a míst, k návštěvě vybízejí historicky i symbolicky významné rozhledny a vyhlídky. Nejstarší rozhlednou je Štěpánka, která stojí na vrchu Hvězda na Příchovickém hřebeni. Nachází se 959 metrů nad mořem a byla postavena v roce 1847 knížetem Camillem Rohanem. Díky její výšce 24 metrů poskytuje nepopsatelný kruhový výhled na panoráma Jizerských hor.

Rozhledna Královka je jednou z nejznámějších rozhleden v Jizerských horách. Na její vrcholek vede 120 schodů. Z rozhledny je při dobré viditelnosti vidět na Krkonoše, Polsko, Německo, Český ráj i Ještěd. Přístup je možný autobusem nebo po turistických stezkách vedoucích z Rýnovic, Janova n. N. nebo Bedřichova.

 

Jizerské hory v zimě

Jizerské hory jsou tradičním zimním letoviskem už od 50. let minulého století. Jizerské kopce a hory jsou ták stále lákadlem milovníků zimních sportů, kteří si chtějí užít skvělého lyžařského požitku. Jizerské hory jsou známé pro vždy kvalitní servis a zázemí pro veškeré zimní sporty. Na své si přijdou jak milovníci bílé stopy i sjezdaři s různými dovednostmi. Hlavní sportovní areály.

  • Tanvaldský špičák
  • Severák
  • Bedřichov

2

Jizerská magistrála

Jizerská magistrála je obrovským lákadlem pro všechny běžkaře. Nabízí přes 180 km tratí v oblíbeném terénu Jizerek. Lyžařské stopy zavedou sportovce do tradičních míst jako je Bedřichov a Jizerky, ale i do nových míst jako jsou Desná, Nové Město pod Smrkem nebo do Chráněné krajinné oblastí za kouzlem čisté přírody.

 

Jizerské hory v létě

Jizerské hory se v létě promění na místo plné cyklostezek a tras pro horské túry. Výlety po vršcích nabízejí návštěvníkům nejen příjemné procházky a objevování krás přírody, ale také spoustu historických míst významných pro české dějiny. Příroda Jizerských hor je plná hlubokých lesů, vodopádů a chráněných rostlin i zvířat.

Díky oblému reliéfu jsou Jizerky ideálním prostředím pro cyklisty a cyklistické výpravy, které se v posledních letech výrazně zvýšily. Celá řada cyklistických i turistických stezek dokáže uspokojit každého návštěvníka, i v případě jedná-li se o horolezce, kteří mohou zdolávat nejeden vrchol.

 

Ubytování Jizerské hory

Díky dlouholeté tradici turismu v Jizerských horách není nouze o chaty, hotely a další ubytování. Jizerské hory umožňují ubytování je tak možné si ho vybrat přímo v oblasti, kde bude dovolená trávena. V zimní sezóně není problém najít ubytování přímo na sjezdovkách, naopak v létě je možné se ubytovat v centru turistických stezek a moci tak vyrážet na všechny strany.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno