Právě v této době je ideální čas začít plánovat letošní dovolenou. Pokud vás už nebaví cestovat pouze do osvědčených evropských letovisek a chcete si vyzkoušet trochu exotičtější místo, pak můžete zvolit Kapverdy. Letecky se na ostrovy dostanete za pár hodin, ani ceny nejsou nijak závratně vysoké.

 

Těšte se na pěkné slunečné počasí a teplé moře

Kapverdské ostrovy leží kousek od západního pobřeží Afriky. Už jen tím se z jejich návštěvy stává tak trochu exotická dovolená, protože zde panují odlišné klimatické podmínky. Čeká vás i jiná kultura, než na kterou jste zvyklí z Evropy.

Pokud jde o počasí, dá se do země vyjet prakticky v jakémkoliv ročním období. Po celý rok zde totiž neklesají denní teploty pod 20 stupňů Celsia. V první polovině roku však přeci jen počítejte s tím, že zde bude trochu víc větrno, ideální je tak pro Kapverdy dovolená na podzim.

Kromě stálého a pěkného počasí je pro Kapverdské ostrovy dovolená skvělou záležitostí i tehdy, máte-li rádi dlouhé písečné pláže, na nichž se dá celé dny odpočívat. Jistě oceníte i teplé a celkem čisté moře.

 

Rozmanitá příroda s možností navštívit hory i zajímavé městské památky

Dovolená Kapverdy však není jen o lenošení na pláži, koupání v moři a popíjení drinků v některém z mnoha tamních barů a restaurací. Souostroví potěší i milovníky turistiky. Vyrazit se dá třeba na túru na některý z tamních vulkanických vrcholů. Po večerech si pak užijete návštěvy městeček, a to kupříkladu na ostrově Sal, který je turisticky nejatraktivnější.

Kapverdské ostrovy jsou zkrátka dobrou volbou, pokud zrovna nechcete letět na druhý konec světa, přesto ale hodláte prožít exotickou dovolenou. Stačí jen zvolit vhodnou cestovní kancelář, jež vám zajistí nejen pobyt a letenky, ale také pomůže třeba s vyřízením víza a dalšími případnými náležitostmi, které jsou pro vstup do země nutné.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ona taková dovolena s dětmi nemusí být pruda jak si mnoho rodičů myslí. Já jsem se s tím také mnoho let nemohla ztotožnit, ale když si pak děti vychováte, tak je to opravdu radost. Třeba jejich první krůčky v moři, radosti samé.

  2. Exotické zájezdy nabízejí nezapomenutelná dobrodružství a zážitky v neobvyklých destinacích. Od pralesů po pouště, od vodopádů po pláži, exotická místa nabízejí bohatství kultur, zvuků a chutí. Výběr exotického zájezdu vám umožní objevovat svět z nové perspektivy a získat zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život. Takovouto dovolenou mají zde na
    https://www.edovolena.cz/exoticke-zajezdy . Vzhůru za dobrodružství.

  3. Volala nám jedna paní z půjčovny lodí Lužnice že prý máme nějak hodně dobře zamluvené lodě na začátek května a jestli to platí. Po pravdě jsem vůbec nevěděla o čem je řeč, a tak jsem jí řekla že nic takového neeviduji. Pak se ukázalo že stejně jmenující se slečna dělala rezervaci a uvedla o dvě čísla jiný telefon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno