1. Ekologický dopravní prostředek

Čím dál více se mluví o možnostech, jak se dopravovat každý den pro práce či do školy a být přitom ohleduplní k životnímu prostředí. Situace je zvláště neúnosná ve větších městech. Proč tedy neudělat něco dobrého pro své okolí? Je příjemné vidět, že mnoho lidí tento aspekt bere v potaz a poptávka po elektrokolech prudce roste. Pomalu ale jistě se stávají ekologičtější alternativou motocyklů či dalšího automobilu do rodiny.

 

2. Ideální do města

Kromě otázky životního prostředí má elektrokolo další nesporné výhody. Jednou z nich je i konec čekání v kolonách. Hustý městský provoz dokáže potrápit nejednoho řidiče. S elektrokolem se vám však nestane, že byste někam nedojeli včas. Mohou dosáhnout vysoké rychlosti, vejdou se v podstatě kamkoliv a pokud narazíte na zácpu, neexistuje jednodušší řešení, než z kola sesednout a vést jej. S elektrokolem také nemusíte řešit parkování, což je opět ve městech mnohdy obtížné. Stačí jej uzamknout pomocí zámku na kola.

 

3. Komfortní jízda

Častou mýlkou je domněnka, že na elektrokole vlastně nemusíte šlapat. Šlapání se totiž určitě nevyhnete, protože se stále jedná o kolo. Ve srovnání se silničním kolem nebo horským kolem to však bude mnohem příjemnější cesta. Náročný terén, prudké stoupání nebo velmi dlouhý kopec – to vše můžete absolvovat a ani se přitom nezpotíte. Mnohem víc než na své sportovní výkony se tak můžete soustředit na cestu a naplno si ji užít! Proč to tedy nevyzkoušet?

A co vy? Je pro vás elektrokolo šikovná alternativa ke klasickým dopravním prostředkům nebo dáváte raději přednost klasickému kolu bez elektrického pohonu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno