Hledáte osvětlení na balkon nebo terasu, ale nejste si jistí, jak při výběru postupovat? Prozradíme vám, že vzhled je v tomto případě až na třetím místě! Před něj se totiž tlačí ochrana proti venkovním vlivům a snadná ovladatelnost svítidla. A mají k tomu rozhodně důvod!

Výběr tohoto typu osvětlení je široký. Můžete kombinovat množství různých menších zdrojů světelných paprsků, např. ve formě řetězů a elektrických girland, nebo vsadit raději na jeden centrální zdroj doplněný podle potřeby dodatečnými lucernami či lampičkami ve vzdálenějších rozích svěřeného prostoru.

 

Venkovní svítidla nástěnná vám maximálně usnadní práci

Chcete mít osvětlení balkónu hotové skutečně rychle? Pak vsaďte na lampy a lucerny určené k připevnění na fasádu. Elektrický kabel tak nebudete muset natahovat nijak daleko – stačí navrtat několik šroubků či skobiček a máte hotovo.

 

Venkovní světla na fasádu doplňte vhodnými bratříčky

Brzy však nejspíš zjistíte, že vám pouze jedno světlo nepostačí. Ale není třeba panikařit – využijte to, co už máte k dispozici. Lemují vaši terasu tůjky nebo si nedovedete volné chvíle strávené na balkóně představit bez množství závěsných či statických dekorací? Zdůrazněte jejich půvab a zároveň si posviťte jednoduše tím, že jejich siluetu zvýrazníte dekorativními solárními řetězy či podobnými světýlky. Nemusíte tak řešit další rozvody energií a zároveň budete mít dostatek půvabného světla vždy, když to budete potřebovat.

 

Praktická venkovní stropní svítidla jsou ideální pro vášnivé čtenáře

Rádi trávíte vlahé letní večery venku s knihou? Pak se nechte inspirovat a vsaďte na to, co už tak důvěrně znáte z domova. I svítidla do exteriéru totiž můžete snadno připevnit k horní konstrukci balkónu či terasy a užívat si tak jedinečné chvilky strávené nad romantickými či napínavými stránkami, zatímco se zbytek světa okolo vás ponoří do tajuplné černi, ještě umocňující váš čtenářský prožitek.

 

A jak je to vlastně s tou bezpečností?

U všech exteriérových svítidel se vždy jako první soustřeďte na označení IP, jež označuje odolnost proti povětrnostním vlivům. Hodnota 44 je minimum. Prohlédněte si také ovládání, musíte ho pohodlně zvládnout jednou rukou a třeba i poslepu. Teprve když budou obě kritéria vyhovovat, soustřeďte se na vzhled. Díky tomuto postupu snadno získáte  exteriérové svítidlo, jež vás bude doprovázet bez obtíží po dlouhou řadu let. A kam pro něj zajít? Například do e-shopu Rent.cz.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno