Mít rodinu je samozřejmě předpokladem pro to, abychom měli takové zázemí, které nám umožní růst a to po fyzické i psychické stránce. Pokud se zeptáme lidí ve svém okolí, co se jim vybaví, když se řekne rodina, častou odpovědí jsou slova jako láska, jistota, ochrana, symbióza, klid, uznání, bezpečí. Je to tak, tato popisná slova, a možná i vás napadnou mnohá další, jsou velmi důležitá pro vývoj zdravé osobnosti.

Pro většinu z nás jsou právě členové naší rodiny těmi nejbližšími a nejdůležitějšími osobami v životě, nebo zcela určitě na jeho začátku. Členy našich rodin respektujeme a ve většině případů jsme si navzájem oporou, ať už se jedná o naše rodiče, sourozence nebo našeho životního partnera, děti a jiné příbuzné.

Rodiny mají mnoho podob a přístupů k výchově a to je, kromě genové základny, dalším důvodem, proč jsme každý z nás jedinečný. Od našich nejbližších přejímáme různé vzorce chování, ať už je to komunikace napříč společností, pokora, skromnost, pracovitost a další.

Rodinní příslušníci jsou prvními lidmi, se kterými se v životě setkáme, a kteří nás na jeho startu velmi ovlivní a jsou prvním stavebním kamenem při formování naší nově se tvořící osobnosti.

Co má společného firma a rodina?

S podporou rodiny jde vše v životě lehčeji. Jestliže máme fungující a milující rodinu, která nám drží palce, pokud se rozhodneme jít vlastní cestou, je to bezva a mnoho věcí funguje o poznání snáz. Právě takové štěstí na své nejbližší má třeba i Martin Pěnička, jehož na startu kariéry podporovali právě členové nejbližší rodiny.

V roce 1997 si Martin, tehdy ještě student, chtěl vytisknout svou seminární práci, avšak zjistil, že je nedostatek cenově dostupných náplní do tiskáren. Objednal si tedy více tonerů za výhodnou cenu. Jelikož viděl, že je po levnějších náplních do tiskáren poptávka, přišel s nápadem, že by tak mohl začít podnikat. A tak se roku 1998 také stalo. Martin zahájil prodej tiskáren a tonerů přes internet. Svému internetovému obchodu dal název TisknuLevne.cz, kde tonery začal prodávat. Podnikání se začalo rozvíjet a lidé z celé ČR si u něj objednávali stále častěji.

Roku 2004 se rozhodl odcestovat na stáž do Kodaně a právě v tomto období ocenil podporu své rodiny v jeho slibně nastartovaném podnikání. Toho času, když pilně studoval v zahraničí se o odesílky balíčků starali jeho dva bratři – Radek a Michal. Pokud si i tito dva jeho věrní pomocníci vzali volno, přiložila ruku k dílu i jejich šikovná babička. V tomto roce se firmě začalo tolik dařit, že síly Pěničků přestávali pomalu stačit, a tak museli přijmout i prvního zaměstnance, který nebyl z jejich rodu. Avšak rodinná atmosféra stále přetrvávala a nutno říci, že i dnes, kdy firma čítá okolo 35 zaměstnanců, si Martin stále zakládá na tom, aby jeho firma fungovala jako jedna velká rodina. Právě této firemní kultury, založené na rodinné atmosféře si zaměstnanci na firmě váží a to Martin chce podporovat, jelikož rodina je pro něj, stejně jako pro hodně z nás těmi nejspolehlivějšími lidmi, na které se může spolehnout a kterými se může obklopit.

Na závěr se patří říci, že bychom si měli vážit našich rodin a užívat si každý okamžik strávený s našimi nejbližšími. Vhodnou příležitostí k tomu může být Mezinárodní den rodiny, který slavíme každoročně v květnu. Tedy pěkně si tento den vychutnejme a buďme rádi za ty, kteří nám jsou v životě tou největší oporou.

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby můj manžel nevymýšlel podnikatelské plány na poslední chvíli, tak bych nemusela pár dnů před termínem odevzdání zakázky kontaktovat expresní dopravu. Bylo mně tak trapně, byla jsem ve stresu a musela sehnat co nejdříve jádro do bytu přes celou Evropu. Chudáci chlapi na dispečinku se mnou.. museli slyšet jak tam brečím do telefonu že to nestíháme.

  2. Taková tvorba e-shopu nemusí být jednoduchá záležitost. Co já vím, tak mnoho firem, kteří se zabývají tvorbou u toho stráví desítky ne-li stovky hodin. Nastavit vše podle správných parametrů chce dřinu a hodně nocí odříkání. Celkově dělat něco v IT není procházka růžovým sadem jak by se na první pohled mohlo zdát.

  3. Práce v IT mě vždy bavila. A na internetu s příchodem dnešní rychlé doby obzvlášť. Dříve jsem řešila nějaké různé stroje ve výrobách, ale postupem času jsem se spíše usadila za klávesnici a dělám různé ťukání kódu. Abych byla také trochu vidět v online mediálním prostoru tak jsem si sehnala grafické studio na návrh vizitek a tak podobně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno