Slyšeli jste již o jevu jménem „Francouzský paradox? Kdo se zajímá o víno jistě již tuší. Ano jde o medicínský úkaz, který je spojený s konzumací červeného vína. A proč paradox?

 

Francouzi a jejich radosti

Francouzi totiž mají velmi nízkou četnost výskytu kardiovaskulárních onemocnění, a to i přes to, že konzumují velké množství nasycených tuků a cholesterolu.

Někteří odborníci se domnívají, že červené víno chrání francouzské degustátory před škodlivými účinky těchto látek a snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Nicméně nové studie prokazují, že cholesterol a nasycené tuky, které přijímáme v potravě, nezpůsobují kardiovaskulární onemocnění, pokud je konzumujeme v přiměřeném množství.

Takže skutečným důvodem dobrého zdravotního stavu Francouzů z hlediska kardiovaskulárních onemocnění je pravděpodobně skutečnost, že jí více přírodních a kvalitních potravin a žijí celkově lepším životním stylem.

 

Pozitiva plynoucí z pití červeného vína

Ale stejně má přiměřená konzumace červeného vína spoustu pozitivních účinků. Například střídmá konzumace červeného vína může snížit riziko několika druhů rakoviny (včetně rakoviny tlustého střeva, vaječníků, prostaty), demence a deprese. Může také zvýšit citlivost buněk na inzulin a snižovat riziko vzniku diabetu druhého typu u žen.

Abyste si na kvalitním červeném vínku mohli pochutnat, musíte ho samozřejmě správně otevřít, zbytky korku ve víně jsou nežádoucí. S tím vám efektivně pomůže moderní, elektrický otvírák od Oravy WO-7. S tímto speciálním otvírákem máte vyhráno, protože otevření vína bude šetrné a bude trvat jen pár vteřin. Elektrickým otvírákem na víno WO-7 odstraníte korek z láhve bez jakékoliv námahy. Při provozu je vývrtka osvětlena modrou LED diodou. Skvrny od vína na ubruse při otevírání? Tak na ty klidně zapomeňte.Je to ideální pomocník v domácnosti, bez něj se neobejdete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno