Zkuste objevovat podvodní svět jednoduše na jeden nádech, bez těžkých dýchacích přístrojů. Naučíte se ovládat svoje tělo, posunete své hranice, vyčistíte si hlavu, oprostíte se od každodenního shonu a starostí. Ocitnete se ve světě svobody, ticha, splynete s přírodou.

Nádechové potápění je sport pro každého, hodí se pro všechny, kteří se potřebují odreagovat a zregenerovat nejen své tělo, ale i mysl. Fyzická zdatnost není potřeba – daleko důležitější je schopnost umět se uklidnit.

Začínajícím freediverům bude stačit jen základní vybavení – tedy ploutve, šnorchl a potápěčská maska. Šnorchl slouží u freedivingu pouze k rozdýchávání, než začnete klesat pod hladinu, musíte ho z úst kvůli bezpečnosti a lepšímu vyrovnání tlaku, vytáhnout. A pak už se stačí jen nadechnout, ponořit se do hlubin a objevovat magický svět, zaplavat si s vodními živočichy.

Nízkoobjemová potápěčská maska vám zajistí dobré vidění. Při sestupu do hloubky do masky vydechujete, abyste kompenzovali vzniklý podtlak. Proto, čím nižší je její objem, tím méně vzduchu do ní budete muset dodat a tím více vám ho zůstane v plicích – pobyt pod vodou si tak prodloužíte.

anemone-1179246_640

Předtím, než se do toho pustíte, měli byste absolvovat kurz freedivingu, kde vás profesionální instruktoři naučí vše potřebné. Začít může prakticky každý, postačí vám jen umět plavat.

Tak se potopte do magických hloubek a objevujte neskutečný svět pod vodní hladinou, nerušený bublinkami od dýchacích přístrojů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno