Intimní nebo také gynekologické problémy jsou pro řadu žen velmi nepříjemnou záležitostí, která navíc negativně ovlivňuje jejich celkové zdraví. Dnes však není výjimečné navštěvovat gynekologa s nejrůznějšími záněty, výtoky a dalšími nepříjemnostmi i několikrát do roka. Pokud se i vám neustále vrací jedna a tatáž diagnóza a nevíte si s ní rady, možná se vám bude hodit trochu alternativní pohled – ten podle TCM.

Tradiční čínská medicína má u nás už poměrně dlouhou tradici, navzdory tomu však stále řada lidí neví, co si pod tímto pojmem představit. Nejde totiž zdaleka jen o akupunkturu, alias vpichování jehliček do důležitých tělesných bodů. Její součást tvoří také masáže, baňkování, fytoterapie a nezbytná dietetická a pohybová doporučení. Tradiční čínská medicína vnímá tělo jako celek, a proto si často poradí i tam, kde klasické úzce zacílené medicíně dochází dech.

 

Neplodnost byla ve staré Číně ožehavým tématem

Přesně tak, nejde jen o problém moderní doby. Potýkaly se s ním už ženy v dobách konfucianismu, kdy byly málo početné nebo dokonce bezdětné rodiny zařazeny na společenském žebříčku velmi nízko. Léčebný systém neplodnosti se tedy v TCM rozvíjí už několik tisíc let, a to v mnoha směrech. A jak vlastně vypadá taková gynekologie „po čínsku?“

 

Vyšetření se obejde bez doteků

Vstupního pohovoru ani vyšetření vůbec není třeba se bát. Terapeut se vás bude ptát na množství otázek o vašem zdraví a životním stylu, a vyžádá si lékařské zprávy o vašich gynekologických potížích. Provede diagnostiku jazyka (pohledem) a pulzu, a poté stanoví vhodnou terapii, přívětivou k vašim časovým i finančním možnostem.

Cílem je celková harmonizace organismu po psychické i fyzické stránce. Mezi fyzické příčiny potíží patří zejména energetická nedostatečnost nebo málo vyživená krev, psychická rovina potíží pak mívá původ zejména ve vysokém stresu nebo negativním zážitku s dětství. Zeptejte se samy sebe: ptal se někdy váš gynekolog na něco podobného?

 

Menstruace – základní kámen ženského zdraví

Na cestě za dítětem je prvním důležitým bodem paradoxně pravidelná menstruace. Bohužel u žen, které v minulosti dlouho užívaly antikoncepci nebo jim byla nasazena velmi časně, jsou původní potíže zakryty a je třeba se jim věnovat s o to větší intenzitou. Ale nemusíte mít výčitky, pokud i vy do této kategorie paříte – nic není ztraceno.

 

Najděte si svého „čínského“ gynekologa

Na ženské potíže se u nás specializuje celá řada odborníků na TCM, mezi nimi i  Bc. Eva Gembalová, která se léčbu prostřednictvím tradiční čínské medicíny zajímá už od roku 2009.Své potíže k ní přicházejí řešit zejména pacientky s myomy, endometriózu či potížemi s otěhotněním. Prostřednictvím kombinace různých postupů TCM si však poradí i s opakovanými vaginálními záněty nebo přípravou na umělé oplodnění a harmonizace organismu po něm.

Zatočí však i s dalšími zdravotními obtížemi, od těch zažívacích až po problémy pohybového aparátu. Její ordinace se tak snadno může stát jakýmsi rodinným centrem zdraví, kam se všichni budou často a rádi vracet. Zajímá vás, jak vypadá první návštěva nebo se chcete o TCM jednoduše dozvědět něco víc? Navštivte stránky Cinskaterapie.cz a zjistěte více!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno