Aktuálně žijeme v hodně uspěchané době, která poklidnému mateřství příliš nenahrává. Místo toho, aby se maminky řádně a rády věnovaly výchově svých potomků, mnoho z nich míří zpět do pracovního procesu. Je sice hezké, že chtějí své děti materiálně zabezpečit a dopřát jim chutné jídlo a kvalitní oblečení, ovšem tímto způsobem je vlastně zanedbána jejich základní výchova. Moderní rodiče tak v hojné míře využívají jesliček, kde se zkušené vychovatelky o malé ratolesti rády starají.

Získejte nejprve živnostenské oprávnění

Pokud máte rádi děti a chtěli byste se podílet na jejich budoucí výchově, neměli byste s žádostí o živnostenské oprávnění váhat ani minutu. Volných míst v jeslích i mateřinkách je sice hodně, ale proč si nezaložit vlastní jesle? Není na tom nic těžkého a máte-li silnou motivaci, zvládnete to bez jakýchkoliv problémů. Na příslušném úřadě je nutné zažádat o vázanou ohlašovací živnost podmíněnou odbornou způsobilostí nebo profesní kvalifikací pro činnost chůvy. Práce ve školce je v tomto ohledu o dost jednodušší, ale vlastní jesle vám dávají pocit svobody a zadostiučinění.

Jak vybrat vhodné prostory?

Než se pustíte do hledání zaměstnanců a nábor dětí, je třeba si zajistit vhodné prostory k provozování jeslí. Na této části byste si měli dát velmi záležet, protože pokud nedodržíte jakékoliv nařízení nebo vyhlášku, hrozí vám obrovská pokuta. Práce v jeslích totiž vyžaduje splnění jak hygienických, tak protipožárních norem. Kromě toho je třeba získat ještě nejrůznější povolení od místních úřadů. Pokud si v tomto ohledu nejste jistí v kramflecích, podívejte se na specializovaný web o jeslích, kde se nachází i rubrika – hledám práci ve školce.

Chcete jesle založit rychle a jednoduše?

Práce v jeslích Praha ovšem může být o dost snadnější. Na specializovaném portále určeném pro provozovatele jeslí se totiž nachází několik nabídek k převzetí již existující instituce. V takovém případě vám stačí zařízení živnostenského oprávnění a prakticky ihned se můžete vhrnout do práce. Na 15 až 20 dětí samozřejmě nestačíte sami, a proto se poohlédněte po inzerátech – hledám práci v jeslích.

Pokud vás práce chůvy ve školce nebaví a chtěli byste raději provozovat vlastní jesle, není třeba věšet hlavu. Na přehledném webu uvidíte mnoho nabídek, a navíc se zde dozvíte veškeré potřebné informace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno