Obligátní otázka: Jaké máte rádi víno? Červené nebo bílé? Sommeliéři právě v těchto okamžicích omdlévají pohoršením, neboť rozdělení vín podle barvy je velmi laické a popravdě i omezené. Pro prvotní orientaci nám ale stačí.

E-shop eDelikatesy nabízí červená vína, která jsou charakteristická svou plností, ovocnou chutí a příjemnou tříslovinkou. Pochází ze španělských vinic a díky vhodným klimatickým podmínkám mnohá patří mezi světovou špičku. Mezi nejoblíbenější se řadí vína z oblastí Rioja, Ribera del Duero a Priorat. Poslední dobou ovšem znalci vín čím dál tím více oceňují specifika nových vinařských oblastí jako Tenerife, Pla de Bages či Ronda.

Španělská vášeň mladého vína

Mezi mladá vína patří červené víno Dominio de Atauta, Viridiana, D.O. Ribera del Duero. Toto kvalitní červené víno třešňové barvy s fialovými tóny je sklízeno ručně.  První fermentace probíhá při kontroloané teplotě mezi 26 a 28 °C v nerezových sudech, následně zraje po dobu tří měsíců v sudech z francouzského dubu. V eDelikatesy ho doporučují jako doplněk k těstovinám, paté, iberským uzeninám, vejcím a grilovanému masu.

Osobitou lahůdkou je pak ovocné víno s nádechem vavřínu, jehož nahořklý profil v kontrastu se sladkostí, člověka v prvních momentech degustace příjemně ohromí. Seznamte se s Telmo Rodríguez, Lanzaga, D.O. Rioja. Víno zrálo 14 měsíců v barikových sudech a bylo oceněno 93 body světoznámě proslulým znalcem vín Robertem Parkerem. Skvěle se hodí k iberské šunce, červenému masu, divočině a dušenému.

Vzácné poklady vinic

eDelikatesy nabízí i takové vzácnosti, jako jsou Viñedos de Páganos, La Nieta 2017, D.O. Rioja a Artadi, Viña el Pisón 2004, D.O.C. Rioja. Jedná se o nejluxusnější poklady, které e-shop nabízí. Oba dva vzorky jsou archívními záležitostmi, které se hodí pouze pro speciální příležitosti. První z nich pochází z malé vinice o stáří 40 let jménem La Nieta. První fermentace probíhá v malých sudech ze dřeva, malolaktická fermentace a zrání poté probíhá 18 měsíců v nových sudech z francouzského dubu. Víno je elegantní, delikatesní, plné jedinečné výrazovosti s obrovským ovocným potenciálem a tříslovinou vhodně začleněnou do struktury vína. V doznění, které je dlouhé a velmi příjemné lze pozorovat tóny vanilky. Artadi, Viña el Pisón je víno temně červené barvy, plné energie a emocí s výraznými taniny a dlouhou perspektivou. Pochází z oblasti Rioja – Laguardia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno