Najít pro své dítě správné hlídání je velký oříšek. Občasnou výpomoc může poskytnout babička nebo třeba ochotná kamarádka. Dlouhodobě na to samozřejmě spoléhat nejde. Zajímavých řešení je ale hned několik. Vždy myslete na to, že svěřit své dítě je možné jen někomu, komu věříte a můžete se na něho spolehnout.

 

Agentura

Jasným řešením číslo jedna je najmutí profesionální chůvy. V tomto případě můžete očekávat bohaté zkušenosti a prověřené osoby. Chůva se stará nejen o bezpečnost dítěte, ale také o rozvoj jeho psychomotorických schopností, hygienických návyků a celkově učení. Po předchozí domluvě lze domluvit i další úkoly. Například lehký úklid nebo nákup. Cenově se tyto agenturní služby odvozují od hodinové sazby.

 

Soukromník

Další možností je samozřejmě hlídání dítěte od soukromé osoby. Jednat můžete například na základě doporučení. Prověřovat byste ale měli důkladně zejména vy sami – a to spolehlivost, zdravotní stav, pojištění a také kvalifikaci. Musíte si uvědomit, že do svého domova pouštíte cizí osobu.

 

Jak chůvu kontaktovat?

Před prvním kontaktem (nejčastěji telefonicky) je dobré vědět, co od chůvy požadujete. Jen tak je možné vybrat bez starostí vhodné hlídání pro vaše dítě. Na první osobní setkání vezměte i své dítě. I to vám pomůže udělat si obrázek o dané osobě. Agentury také část nabízejí jeden den hlídání zdarma. A pod vaším dohledem. Ihned tak budete vědět, do čeho vlastně vstupujete.

Dejte také na pocit dítěte. Pokud k chůvě bude cítit sympatie hned o začátku, je to rozhodně dobré znamení. Celkově by se mělo cítit bezpečně, spokojeně a také se bavit. To není radno podceňovat. Paní na chování by pak naopak měla ctít životní styl vaší rodiny.

Pro více informací o hlídání dětí přejděte na https://www.agslunecnice.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno