To vše a k tomu spoustu napětí a samozřejmě neotřelé zábavy ti přinese nová hra od Vlaadi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh firma Mindok ve spolupráci s CGE (Czech Games Edition).

 

Špion nesmí dát najevo ani svou smrt

Můžete hrát třeba jen ve dvou, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší parta, která se pak rozdělí na špionážní týmy. Třeba na táboře nebo i ve vlastní klubovně. V každém z nich je pouze hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole systémem 5×5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají výhradně hlavní špioni. Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým k odhalení skrytých agentů. Ale nápovědy nejsou jen tak snadné a přímočaré! Každý operativní tým musí vykombinovat, ke kterému slovu na kartě se váže, tedy najít jen správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým vážné následky. V případě, že nechtěně odhalí nájemného vraha, tým pak ihned prohrává. Cílem je nalezení všech vlastních agentů a zvítězit nad nepřítelem. Povede se vám to?

Zvolený hlavní špion má tedy důležitý úkol. Nesmí dávat najevo žádné ze svých emocí, a kromě povolené slovní nápovědy nesmí hnout brvou, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují zcela opačným směrem, než by měli.

 

Ideální hra na vaší párty

Hra Krycí jména je založená na chytrém a pečlivém hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užijete spoustu napětí, ale i zábavy. Jelikož se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na letní tábor nebo na prázdniny k babičce a dědovi. Ti se určitě také rádi převtělí do rolí tvrdých špionů nebo členů špionážního týmu. A rozhodně to není hra jen pro kluky, to rozhodně ne! Leckterá holka si ji ráda zahraje také a využije tak svých intrik. Navíc skýtá více variant, například možnost hledání několika agentů najednou, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s vašimi přáteli.

Párty hra Krycí jména měla velice úspěšnou premiéru na veletrhu SPIEL v Essenu a v roce 2016 se stala hlavním favoritem nejprestižnějšího ocenění Spiel des Jahres, což jsou jakési klasické Oscary ve světě moderních společenských her. Po tomto obrovském úspěchu se její tvůrce rozhodl hru okamžitě rozšířit. Tak vznikly varianty Krycí jména obrázky a Krycí jména duet.

Krycí jména obrázky, podívejme se na to blíže

Místo karet s krycími jmény zde naleznete celkem 140 karet s 280 obrázky. Musíš rozluštit, co znamenají podivné symboly na zdejší mapě. Označují snad místa, kde se nacházejí skrytí špioni? Hra je, stejně jako Krycí jména, určená pro děti od věku 10 let a dospělé. Je velmi rychlá, protože jedna partie trvá obvykle cca okolo 15 minut. Rozvíjí představivost, asociační myšlení, logiku a týmovou spolupráci, což je do života důležité. Hrát ji může 2 až 8 hráčů. Pamatujte, že s počtem hráčů roste i zábava, využijte jej na plno.

 

Krycí jména duet

Hra je určena pouze pro 2 hráče s tím, že tentokrát nehrají proti sobě, ale naopak společně pátrají po ukrytých agentech. Je vhodná i jako rozšíření základní hry o více variant. www.mindok.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno