Říká se, že střecha dělá dům. Ale neméně důležitá jsou okna a dveře. Kromě estetiky u nich řešíme funkčnost a izolační vlastnosti. Vyžadujeme pohodlné ovládání a zajištění teplotního komfortu v domě. A to v každém ročním období.

 

Každému domu sluší něco jiného

Co se týká oken, na výběr máme čtyři hlavní možnosti: okna plastová, špaletová, hliníková a dřevěná. Každému domu bude slušet něco jiného, proto vybíráme s citem. Všechny varianty mají své pro a proti, takže nákup nemusí být jednoduchý. Kdo tápe, měl by se poradit s odborníky. Přece jen investice do oken je velká a na spoustu let dopředu. Tepelné úspory a zvuková izolace vás utvrdí, že jste zvolili správně. I z bytu u silnice lze vytvořit oázu klidu, pokud víme, jak na to.

 

Plastová okna

Plastová okna patří k cenově nejpřijatelnějším variantám. Volí se hlavně do paneláků, ale rozhodně to není podmínka. Důležité jsou špičkové profily prověřených výrobců, na nich to celé stojí. Kompletce a montáž pak dovedou okna k dokonalosti. A to samozřejmě platí u všech typů oken. Kvalitní plastová budou zárukou spokojenosti na desítky let a snadno se udržují.

 

Eurookna ze dřeva

Dřevěná eurookna z českého dřeva uspokojí každého milovníka dřeva. Hodí se tam, kde je nutné zkombinovat moderní kvalitu s tradičním ušlechtilým vzhledem. Dřevo je třeba dobře zpracovat a pečlivě namořit. Pak vydrží sloužit dlouho. Samozřejmě, dřevěná okna potřebují jednou za čas údržbu. Rozhodně se jich ale nemusíme bát.

 

Špaletová klasika

Špaletová okna, to je klasika. Hlavně do památkově chráněných staveb nebo na chalupu. Milujete klasiku a nedáte jinak, než aby vaše okna vypadala opravdu tradičně, jako za dob našich babiček a prababiček? Zvolte špaletová okna. I když se hodí do historických budov, splňují zároveň požadavky na bezpečnost a komfort dnešní doby. Vyrobena jsou v souladu s nejnovějšími poznatky o dřevěných oknech.

 

Odolný hliník

Hliníková okna jsou téměř nezničitelným zástupcem těch nejlepších oken. Přinášejí nejen luxusní minimalistický vzhled, ale i vysokou odolnost a pevnost. Hodí se pro exkluzivní novostavby i tam, kde chceme při výměně oken zainvestovat na desítky let dopředu. Nehodí se samozřejmě ke každému domu, musíme citlivě posoudit, zda budou tou nejlepší volbou. Ideální jsou pro velkoformátová okna a tam, kde je nutná co největší mechanická odolnost.

1 komentář

  1. Nenapadlo vás třeba se někde poptat a dát šanci třeba domům jako jsou dřevěnice? Já vůbec nechápu co ti lidé neustále vidí na těch zděných objektech. Vždyť to je hrozná nuda bydlet v nějaké kostce složené pouze ze cihel. Nebo jak to vidíte ostatní? Dejte mně prosím vědět do komentáře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno