Ještě předtím, než začnete vybírat zařízení pracovny, se zamyslete nad tím, co všechno budete potřebovat. Neobejdete se při práci bez velkého počítače nebo je třeba počítat s místem jen pro přenosný notebook? Vejdou se složky a šanony na jednu poličku nebo budete potřebovat velký kontejner? A máte možnost dopřát si opravdu pohodlné a velké kancelářské křeslo nebo se za váš stůl vejde sotva malá židlička?

Popřemýšlejte také nad estetikou. Líbí se vám spíše strohý a minimalisticky laděný kancelářský nábytek, nebo se rádi necháváte obklopovat živými a originálními tvary? A dáváte přednost otevřeným a vzdušným poličkám, nebo vás více uklidňuje přítomnost uzavřených skříněk se skrytým obsahem? Jakmile budete mít ve všem jasnou, pusťte se do dalšího kroku.

Od monitoru se odvíjí vše

Počítač je nejdůležitější součástí každé kanceláře a právě na něm závisí vaše další kroky. Důležitá je hlavně velikost obrazovky – velký monitor vyžaduje odstup alespoň 50-60 centimetrů, což je pro představu zhruba délka natažené paže. U menších obrazovek pak můžete rozestup zmenšit. Pokud jste praváci, počítejte s lampičkou postavenou na levé straně stolu a naopak.

Místo si nechte také na originální a praktické doplňky do kanceláře. Dobře řešená zarážka na knihy nebo dostatečně rozměrný pořadač na dopisy vám můžou přijít víc než vhod. Hodit se může také nástěnka na vzkazy, objemný šanon na časopisy a firemní oběžníky nebo organizér na klíče. Záleží jen na vás, jaké pomocníky pro efektivní a příjemnou práci potřebujete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno