Deskový materiál se na půdu prostě už nehodí

Nejběžnějším materiálem všeobecně pro zateplení je klasický deskový polystyren. Ten se ale na půdy hodí ze všech úplně nejméně. Zejména pokud se jedná o členité a zároveň nerovné půdní prostory. Desky se na takových plochách skládají velice složitě a často mezi nimi vzniknou mezery, kterými teplo bude pořád unikat. Když už budete do zateplení investovat, je zapotřebí vybrat právě takové materiály a technologie, které budou opravdu účinné.

 

Foukaná izolace – materiál, jenž je bez mezer

Naopak nejvhodnější aktuální technologií pro zateplení stropů a půd je aplikace foukané minerální izolace. Ta se dá aplikovat do dutin i na všechny volné plochy a pokaždé vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu, a to i na členitějších půdách.

Navíc je tato technologie velice rychlá a bez jakéhokoliv odpadu. Materiál je k vašemu domu vždy dovezen v nákladním automobilu. Z něj putuje pneumaticky, za pomocí hadice přímo až na půdní prostor. Na konci hadice je unikátní aplikační pistole. O aplikaci materiálu se stará pouze jediný člověk. Foukaná izolace je technologie bez jakéhokoliv nepořádku, bez případného hluku a bez zbytečného zdržování. Hotovo je za několik málo hodin od příjezdu společnosti.

 

Jaké vlastnosti musí mít kvalitnější izolace?

Ještě jednou k samotnému izolačnímu materiálu pro foukané izolace. Jaké by měl mít tedy vlastnosti? Měl by být nesléhavý, s vysokými izolačními vlastnostmi a také nehořlavý, odolný vůči vlhkosti, proti hmyzu, hlodavcům plísním a v neposledním případě i hnilobám.

Více informací o této moderní technologii a materiálech najdete na www.fouaneizolace.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno