Přemýšleli jste někdy o tom, jak budete telefonovat například za deset, dvacet let? Zeštíhlí mobily natolik, že budou tenké jako kreditní karta nebo je snad budeme mít zabudované přímo v těle? Na tyto a podobné otázky ohledně telekomunikací jsme si pro Vás ve spolupráci s virtuálním operátorem LAMA mobile připravili odpovědi.

Vylepšování funkčnosti mobilů již není záležitostí pouze průmyslových vývojářů daných značek telefonů, ale svými nápady již přispívají studenti designu. Nejčastěji se jedná o inovace iPhonů , nově využívané materiály či přizpůsobení přímo stavbě lidského těla. Například pro děti byl navržen „nezničitelný“ mobil z měkkého plastu, který je odolný nárazům a plně voděvzdorný. Přístroj, který by se měl přizpůsobit anatomii lidské ruky, je navržen jako náramek. Z toho vyčnívá pět záchytných mechanismů, které přesně zapadají mezi prsty a obepínají zápěstí. Jednou z vizí je také telefon, který na sebe převezme barvu i vzor vašeho oblečení a vytvoří tak dokonale sladěný doplněk. Otázkou je, zda budou tyto kreativní nápady v budoucnu skutečně uplatněny či zda se jedná o vize, které jsou svým způsobem ještě sci-fi. Jednou z reálnějších představ, kterou razí vývojáři, je přechod mobilních telefonů na podobu úzké skleněné destičky a jejich ovládání hlasem nebo pohyby. Nápady jako z hollywoodského snímku Minority Report se podepisují i na trendech, které nás v budoucnosti očekávají.

scifi2

V nejbližších letech lze očekávat zefektivnění procesorů v mobilních telefonech, které jsou každým rokem rychlejší. Zároveň stojí před vývojáři výzva v podobě přehřívání a rychlého vybíjení nových a technologicky vyspělých komunikátorů, způsobené třeba neustálým připojením k internetu. „Jak pronesl jeden z manažerů Googlu, internet nás obklopí takovým způsobem, že ho přestaneme vnímat,“ říká manažerka komunikace a značky LAMA mobile Veronika Kliská. „Můžeme se dočkat mobilního internetu v komunikátoru, hodinkách nebo dokonce i ledničce,“ dodává Kliská.

Nastávajícím trendům se přizpůsobují i virtuální operátoři v Česku, například LAMA mobile inovuje svou nabídku mobilních dat a snaží se tak vycházet vstříc stále více rostoucí poptávce po internetu v komunikátorech. Další z velkých technologických skoků, který čeká Českou republiku v nejbližších letech, je přesun z běžně používaného 3G signálu na vysokorychlostní internet LTE, který bez problémů přehrává i filmy v HD rozlišení na telefonech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno