Cvičení s vlastní váhou je nejrychlejší cestou k vysněné postavě. Cvičit můžete doma, ale ve fitness klubu vás bude posilování bavit víc. Je důležité mít motivaci a pevnou vůli, abyste u cvičení vydrželi. Víte, jak na to a čeho takovým cvičením dosáhnete?

 

Proč cvičit s vlastní váhou

Cvičení s vlastní váhou pomáhá výrazně zlepšit fyzickou kondici a zformovat postavu. Tento druh cvičení zlepší vaši sílu, vytrvalost a také flexibilitu. Pravidelným posilováním zlepšíte držení těla, budete se cítit lépe po psychické stránce a posílíte také svůj imunitní systém. Vybrat si můžete z mnoha cviků, které sice zvládnete i doma, ale mnohem motivovanější budete při cvičení ve fitness klubu.

 

Co vás cvičení naučí

Výhodou cvičení s vlastní váhou je to, že k němu nepotřebujete žádnou speciální výbavu, oblečení ani cvičební pomůcky. Tímto cvičením docílíte svých cílů mnohem rychleji a navíc zjistíte, že když máte unést svou váhu, tak to může být někdy velmi náročné. Možná vás toto zjištění namotivuje změnit i svůj jídelníček a začít pracovat na zdravém životním stylu. Posilování s vlastní váhou můžete přizpůsobit svým možnostem, cvičit můžete v každém věku a cvičení se hodí pro muže i ženy.

 

Co potřebujete

K tomuto cvičení nepotřebujete nic víc, než chuť začít a samozřejmě nějaké to sportovní oblečení. Vybrat si můžete funkční tričko a legíny, které jsou pro cvičení pohodlné. Nezapomínejte ani na tenisky, případně můžete cvičit bosky. Pokud by vám byla při cvičení zima, pořiďte si lehkou bundu nebo funkční mikinu, kterou využijete i při sálových lekcích, ať už vyberete pilates nebo spinning.

 

Mějte plán a cíle

Ke každému cvičení byste měli mít plán. Ať už si sepíšete konkrétní cviky, jejich počet nebo série opakování. Začněte krátkým protažením, poté si zacvičte na strojích ve fitness klubu a přidejte posilování s vlastní váhou. Postupně přidávejte zátěž a počet opakování. Stanovte si také cíl, kterého chcete dosáhnout. Zda chcete zhubnout, posílit své tělo, vybudovat si svaly, případně se jen udržet v kondici.

 

Jaké cviky vyzkoušet

Mezi nejčastější cviky s vlastní váhou patří kliky. Vyzkoušet můžete pánské kliky, a pokud byste je nezvládli, cvičte dámské kliky, které se dělají na kolenou. Oblíbeným cvikem posilujícím celé tělo je plank, někdy také známý pod názvem prkno. Do svého cvičebního plánu zařaďte i most, který si určitě pamatujete z dětství. Pro vytvarované hýždě slouží dřepy, vyzkoušet můžete i dřepy s výskokem. S vlastní váhou posilujete i u výpadů, do strany, dopředu i dozadu, případně výpadů s výskokem.

A jak je tomu v případě jakékoliv fyzické aktivity, rozhodně byste neměli podceňovat protažení a řádnou regeneraci. Na protažení svalů po zátěži byste si měli myslet sami, na regeneraci za vás myslí váš oblíbený fitness klub. Vyberete-li si pro váš aktivní životní styl zázemí luxusního fitness klubu ZONE4YOU, wellness nabízí veškeré pohodlí vířivky, saun, bazénu i solária. Vaše tělo vám poděkuje a do fitness centra se jistě budete těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno