Chceme-li porovnat potřeby a zvyky veškerých žen, s jistotou můžeme konstatovat, že zřejmě nikdy nenajdeme naprostou shodu. Jednoduše řečeno, každé z nás vyhovuje něco jiného. Ať už jde o módu, hudbu, záliby, nebo dokonce o šperky, je každá žena úžasným originálem. Proto si většina žen  vybírá nové náušnice hlavně pro určitou příležitost či účel, který by nový šperk měl plnit.

Zakoupit si ten správný typ a vzhled náušnic je vždy otázkou vkusu jednotlivé ženy. Pomineme-li otázky typu: Jaké zlato sluší více blondýnkám? Jsou- li visací náušnice vhodné pro krátkovlasé ženy? Jaký je rozdíl mezi zlatými náušnicemi a těmi stříbrnými? Musíme se poté zaměřit na opomíjený faktor, a to na zapínání u jednotlivých druhů náušnic.

 

Naučte se zapínání náušnic používat správně

Někomu to může připadat nemyslitelné, ale zlatníci a prodejci se setkávají se situací, kdy si žena přijde do prodejny vybrat nové náušnice. Přirozeně si zvolí ty, které jí padnou do oka. Po důkladnějším prohlédnutí zjistí, že jde o náušnice s jiným druhem zapínání, než na které je dotyčná žena zvyklá, a okamžitě upouští od koupi.

Proto je dobré, se toho takříkajíc nebát. Každý dobrý prodejce vám jistě ochotně převede, jak jednotlivé zapínání fungují. Nepodaří se vám náušnice otevřít na poprvé? Nezoufejte a zkoušejte to dal. Byla by obrovská škoda spokojit se s osvědčenými náušnicemi, namísto těch opravdu úžasných.

 

Jaké jsou nejpoužívanější typy zapínání?

Opravdu velmi často se setkáváme s takzvaným klasickým dámským zapínáním. Používá se u mnoha typů zlatých i stříbrných náušnic.  Po nasazení do ušní dírky se háček uzavře mechanickou klapkou, a tím se zabrání vypadnutí šperku. Po konzultaci se zlatníkem si můžete nechat zhotovit pojistky, které vám náušnice doslova uzamknou.

Puzeta nebo šroubek je druh zapínání, který nalezneme pouze u drobných náušnic. Náušnice pecky jsou skvělým příkladem. Mechanismus spočívá v tom, že na tyčku náušnice, která se protáhne ušní dírkou, se vzadu nasune puzeta nebo šroubek. Více žádané jsou však šroubky, které mají zavit oproti puzetám jsou naprosto bezpečné.

Tento typ zapínání nacházíme především u visacích náušnic. Jde o tzv. africké háčky, které zatíží ušní lalůček tak, že šperk nevypadne. Případně se dlouhý háček může zajistit silikonovou koncovkou. Nevýhodou takových to náušnic je, že je musíte před spaním odkládat.

Francouzské zapínání je používáno u kratších a elegantních náušnic. A to proto, že je ono zapínání v podstatě skryto za ušním lalůčkem a nenarušuje celkový dojem z náušnic. Základem zapínání je kolíček(tyčka), který je zakončený drobným žlábkem, do něhož se zaklapne pohyblivá část.

Náušnice kruhy jsou nejčastěji opatřeny zasouvacím uzávěrem. Jednoduše se zaoblená tyčka zasune do duté části kruhů. Často se také u kreolí setkáváme se zacvakávacím zapínáním. Opět je na tyčce zhotoven malý žlábek, do kterého se zacvakne pohyblivá část náušnice.

Toto jsou typy zapínání, které jsou na současném trhu se šperky nejvíce žádané a také výrobci často používané uzávěry. U zlatých náušnic či náušnic z bílého zlata, a také u těch stříbrných. Vyberte si i vy náušnice šité na míru.

1 komentář

  1. […] Chceme-li porovnat potřeby a zvyky veškerých žen, s jistotou můžeme konstatovat, že zřejmě nikdy nenajdeme naprostou shodu. Jednoduše řečeno, každé z nás vyhovuje něco jiného. Ať už jde o módu, hudbu, záliby, nebo dokonce o šperky, je každá žena úžasným originálem. Proto si většina žen vybírá nové náušnice hlavně pro určitou příležitost či účel, který […] Source: Jaký typ zapínání náušnic vám sedí nejlépe? […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno