Chcete si vyzkoušet, jak funguje fotopast? Nebo patříte mezi myslivce, kteří hledají vhodné zařízení pro pozorování zvěře? Nebo hledáte řešení pro ochranu majetku? Pak lze doporučit, abyste si při nákupu fotopasti dali pozor na její kvalitu. Na trhu jsou totiž k dostání levné čínské modely, které vás dříve či později zradí.

 

V čem konkrétně jsou nekvalitní?

Nyní se podívejme na to, co přesně je na příliš levných fotopastech špatně a podle čeho je rozpoznat.

U těchto modelů se obvykle setkáte s nejrůznějšími netěsnostmi, kvůli kterým například pod LCD obrazovku zalézá hmyz. Dále je potřeba počítat s tím, že samotné nastavení fotopasti je složité a pravděpodobně vám bude činit problémy.

Popisované modely mnohdy nezvládají ani správně detekovat pohyb, což považujeme za klíčový nedostatek a kvalita obrazu bývá nedostačující. Jak denní, tak především noční fotky proto bývají opravdu mizerně vykresleny.

V neposlední řadě zmíníme i skutečnost, že u čínských výrobců je potřeba počítat s neexistujícím servisem a technickou podporou. V případě nějakých problémů proto „budete mít smůlu“.

 

Lze se při nákupu řídit recenzemi?

Recenze obvykle představují velmi účinný nástroj pro prodej a stejně tak bývají i napsány. Jejich jediným cílem tak ve většině případů je právě to, aby vybranou fotopast prodaly. Samozřejmě je fajn si před pořízením tohoto zařízení něco přečíst, ale berte vše s rezervou.

 

Fotopasti se vyplatí otestovat

V ideálním případě lze doporučit, abyste při nákupu vsadili na ověřené prodejce, kteří svůj sortiment také důkladně testují. Tak máte jistotu, že nekupujete zajíce v pytli a víte, co od daného modelu očekávat. V e-shopu fotopastí tak například postupují následovně. Vždy dvě fotopasti upevní k jednomu stromu těsně nad sebe. Následně probíhá několikadenní testování, po jehož uplynutí se hodnotí výsledek.

Klíčovou informaci přitom symbolizuje zejména skutečnost, kolik snímků daná fotopast vytvořila a v jaké kvalitě. Právě u levných čínských fotopastí se ukázalo, že mnohdy pořizují třeba i o 60 % méně snímků než konkurenční modely.

Více informací o fotopastech se dozvíte na www.eshop-fotopasti.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno