Bojíte se svého psa nechat na zahradě samotného? Podhrabává se pod plotem a vydává se často na výlety do okolí? Ničí vaši úrodu na zahradě nebo rozhrabává záhony, se kterými jste si dali spoustu práce? Vyzkoušejte elektronický ohradník. Díky tomuto tzv. „neviditelnému plotu“ můžete vašeho psa nechat na zahradě bez dohledu a nebudete muset mít strach, že se vydá na výlet nebo zničí vaše záhony.

Elektronický ohradník je bezpečnou a prověřenou výcvikovou pomůckou, která přijde vhod mnoha majitelům psů. Pokud totiž pes neposlouchá, i když ho pravidelně cvičíte a napomínáte, je mnohdy elektronický ohradník poslední možností, jak si s nežádoucím chováním vašeho čtyřnohého kamaráda poradit. Elektronický ohradník již pomohl mnoha majitelům psů i kynologům.

 

Jak funguje elektronický ohradník?

Elektronický ohradník pro psy funguje na velmi jednoduchém principu. Zóna, ve které se pes smí pohybovat, je ohraničena izolovaným drátem, který může být umístěn buď pod zem nebo jen natažen kolem plotu, ale neměl by se dotýkat kovu. Pes má na sobě obojek s přijímačem. Jakmile se pes přiblíží k hranici elektronického ohradníku, je upozorněn pomocí zvukového signálu na obojku. Pokud se pes dále přibližuje k vytyčené hranici pozemku, následuje zvukové upozornění . Po dalším neuposlechnutí je pak obojkem vyslán elektrostatický impulz. Ten však pro psa v žádném případě nesmí být bolestivý.

Dražší ohradníky jako například Canifugue nebo PetSafe umožňují nastavení intenzity impulzu. Doporučujeme zvolit takovou úroveň, aby pro psa nebyla bolestivá. Pes by měl na impulz reagovat, ale nesmí dojít k bolestivému kňučení atp.

Jakmile elektronický ohradník zakoupíte, je také nutné s ním vašeho psa dostatečně seznámit. Projděte s ním proto ohraničený prostor a jasnými povely mu ukažte, kam ještě smí a kam už ne

.

Obchod Výcvikové obojky

Kvalitní elektronické ohradníky pořídíte například v obchodě Výcvikové obojky v Praze 3. Kvalifikovaný personál vám ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu přímo na míru vašim potřebám.

1 komentář

  1. Toto bych svému pejskovi teda nikdy neudělala, nevím jak to máte vy, ale já si takovým přístup k pejskovi nedokážu ani představit. Někdy je mi dokonce líto když toho našeho na pár hodin zamykám do psí boudy. On tak smutně na mě kouká vždy jakmile ho omezuji na svobodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno