Myslíte si, že se stromy zaradovaly, když se na trhu objevili první laminátové podlahovou krytiny? – Laminát, který má imitovat dřevěnou podlahovou krytinu, je levnější, není potřeba ho připevňovat hřebíky, brousit, mořit ani natírat, a je poměrně odolný vůči poškrábání, vyblednutí, vzniku rýh i skvrn. K dostání je ve spoustě barev a stylů: některá laminátová krytina má imitovat strukturu dřeva různých druhů, zatímco jiná vypadá jako keramické dlaždice. Za 30 let od svého vzniku se laminátová krytina stala stálicí v oblasti podlah a rekonstrukce domů. I když je možné ji položit přímo na starou podlahu, je laminát považován za skvělou volbu pro lidi, kteří chtějí vylepšit či modernizovat svoji starou podlahu.
Přestože laminátová podlaha trochu dřeva obsahuje, skládá se ze čtyř vrstev, které byly spojeny pomocí velkého horka a tlaku. Na povrchu leží čistá vrstva oxidu hlinitého, který je odolný vůči vzniku skvrn a pomáhá chránit vrstvy pod sebou. Další vrstvu tvoří dekorativní kombinace melaminu a oxidu hlinitého, která leží na dřevovláknitém jádru, což je obvykle deska HDF nasycené pryskyřicemi a kalafunou, aby lépe odolávala působení vlhkosti. Jádro pak spočívá na stabilizující a zpevňující spodní vrstvě, která je rovněž nasycena pryskyřicemi.
Protože je laminátová krytina vyrobená z přírodních celulózových vláken, materiál bobtná a smršťuje se spolu se změnami vlhkosti. Laminátová krytina bývá vybavena spojovacím systémem pera a drážky, takže se nepřipevňuje k podkladové podlaze, ale leží na ní a může při změnách vlhkosti pohybovat. Z tohoto důvodu není vhodnou volbou na místa, která podléhají velké vlhkosti, jako je koupelna, sauna a prádelna.