Taky to určitě znáte, máte své oblíbené šperky, bez kterých nemůžete odejít z domu. Jenže vzít si na sebe všechny své oblíbené kousky najednou znamená riskovat, že budete vypadat, jako byste právě vykradly klenotnictví. Nedá se nic dělat, můžete vzít jenom některé z nich a nejlépe ty, které se k sobě hodí a vhodně se doplňují. V tom vám pomůže promyšlené kombinování šperků. Níže vám přinášíme pár tipů jak na to:

Jak kombinovat prsteny

  1. Nebojte se zkombinovat různé typy kovů. Většinou slýcháme, že se různé typy barevného zlata k sobě nehodí, přitom více záleží na stylu a designu prstenu než na samotné barvě kovu. Pokud se vám povede sladit design prstenů, můžete se klidně pustit do kombinace zlata bílého, růžového i žlutého a klidně ještě vše doplnit stříbrnými šperky. Na vašem prstě tak vznikne originální a módní kombinace ve stylu ombré.
  2. Oživte retro moderním kouskem. Mystický prsten ve stylu vintage můžete důmyslně zdůraznit jednoduchým nadčasovým kroužkem. Jeden tak vzájemně pomůže zviditelnit ten druhý.
  3. Překvapte holým prstíkem. Když se rozhodnete na jednom prstu experimentovat s několika prsteny, hravě tuto divočinu zkrotíte dalším prstem, na kterém nebude vůbec nic, ani ten nejjednodušší zlatý prsten.
  4. Osvědčený prsten použijte vícekrát. Jednoduchý zlatý kroužek můžete v té samé variantě použít na více prstech. Důmyslné a vtipné.
  5. Pochlubte se věnováním. Máte-li jedinečný zásnubní prsten na míru s věnováním, snubní prsten s datem výročí svatby či prsten se jménem a datem narození vašeho dítěte, hurá s ním do světa. Originalita se cení.

Jak kombinovat náhrdelníky

  1. Kombinujte různé délky náhrdelníků. Nárdelníky mohou mít různou délku, přičemž každou docílíte jiného efektu. A pokud si vezmete 2 nebo 3 perlové náhrdelníky různých délek, vznikne zajímavý efekt varhánků tolik oblíbený hollywoodskými hvězdami, které k nim jako třešničku na dortu vyberou i zlaté náušnice.
  2. Náhrdelník proměňte v náramek. Dlouhý korálkový nebo perlový náhrdelník může mít více použití. Párkrát jej přeložte a z původního náhrdelníku je najednou slušivý náramek.
  3. Strhněte pozornost na barevný drahokam. Pokud se rozhodnete vrstvit náhrdelníky, protože jste se zamilovaly do hvězdného varhánkového stylu, můžete si vybrat několik jednoduchých řetízků a na jeden navléci výrazný přívěsek, třeba s originálně barevným drahokamem, který na sebe hravě strhne pozornost.
  4. Vytvořte kontrastní pár. Ani krátké náhrdelníky ovšem nemusíte nechat ležet ladem ve šperkovnici. Ke krátkému náhrdelníku zvolte jeden pořádně dlouhý tak, aby oba vytvořily dvojici plnou kontrastů.
  5. Nebojte se různých textur. Nemusíte vybrat striktně podobné typy náhrdelníků. Naopak, k diamantovému přívěsku zkuste přidat korálkový nebo perlový náhrdelník a třeba ještě jeden jednoduchý náhrdelník bez přívěsku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno