Babské metody bělení zubů? Raději ne!
Nevěříte? Ale je to tak. Ukážeme to na příkladech. Začneme hned oblíbenou jedlou sodou. Tu prý stačí nanést na kartáček, dvě minuty důkladně čistit zuby, vypláchnout a s úžasem pozorovat, jak se úsměvu pomalu vrací jeho přirozená barva. A jak je to ve skutečnosti? Zuby se doopravdy vybělí, ale jde o abrazivní metodu, která poškozuje sklovinu i dásně. A jedlá sada navíc chutná úplně příšerně.
Stejně nebezpečné je i používání citrónové šťávy. Její kyselost totiž sklovinu naleptává, takže se sice zbavíte povrchové pigmentace, ale vaše zuby budou při pravidelném používání křehčí a náchylnější k zubnímu kazu nebo parodontóze.
A co onen opěvovaný zbrusu nový hit bělení zubů černým uhlím? Tak ten už zcela jistě nefunguje vůbec – rozdíl je pouze optický. Jinými slovy, když si na zuby nanesete tmavou vrstvu, budou se vám po jejím omytí zdát světlejší a zářivější. Jak lacině prosté.
Domácí bělení zubů od A do Zet
Ale jak na bělení zubů podomácku, aniž bychom svůj chrup ohrozili? Chtě nechtě je třeba vsadit na postup používaný profesionály. Bělicí pásky Crest obsahují stejné účinné látky jako přípravky v ambulantních ordinacích zubních specialistů. Zuby jsou po jejich použití bělejší a zářivější už během třetího dne bělicí kůry.
Ta není nijak náročná. Stačí aplikovat bělicí pásek po dobu třiceti minut, poté opět sundat, a je hotovo. Opravdu nic na tom není. A zářivý hollywoodský úsměv vás navíc bude stát mnohem méně než v ordinaci lékaře. Navíc nemusíte nikam chodit a čerpat pracovní dovolenou. Domácí bělení zubů je zkrátka v mnoha ohledech výhodnější. Vyzkoušíte ho také?