Volba výrobce

Důležitým krokem při rozhodování o koupi šicího stroje je výběr výrobce. Nejčastějšími faktory, které ovlivňují tuto volbu, jsou cena, ale i tradice, možnost opravy a případně i zkušenosti s těmito výrobky. Šicí stroje od českého výrobce mají dlouhou tradici a pečlivý vývoj. Dosahují mnohonásobně lepší kvality, než klasické komerčně nabízené čínské napodobeniny. Pokud to se šitím myslíte vážně, je lepší vybírat hlavně kvalitu.

 

Podle účelu použití

Druhým důležitým bodem je určení si, na co budete šicí stroj používat. Patchwork vyžaduje jiné vybavení než běžné šití nebo vyšívání. Účel použití poměrně zúží nabídku, ale i tak je tu hodně typů a variant. Rozmyslete se, jestli hledáte vysoce specifikovaný přístroj nebo budete vyžadovat spíše multifunkční použití.

 

Výběr nepodceňte a nechte si poradit

I když jste nabídku již částečně zúžili sami, stále je tu mnoho parametrů a rozdílů. Pokud si nejste jistí, využijte online poradenství, kde vám nabídnou nejvhodnější řešení. Doporučí i vhodné příslušenství a doplňky pro zlepšení a usnadnění práce. Dosáhnete tak mnohem lepších výsledků a práce bude zábavnější.

 

Zkouška prozradí, zda se vám bude dobře pracovat

Šicí stroje jsou nástrojem, který má proměňovat vaše představy v realitu. To znamená, že se vám s ním musí dobře pracovat. Před samotným nákupem je dobré si konkrétní model vyzkoušet. To je možné v některém z několika showroomů. Tento typ porovnáte i s ostatními a třeba nakonec úplně změníte názor.

 

Kde nakoupit?

Je lepší koupit šicí stroj v supermarketu nebo malém specializovaném obchodě? Ani jedno. Nejvhodnější variantou je nákup přímo u výrobce. K dispozici budete mít celý sortiment kompatibilního příslušenství, a aby toho nebylo málo, jsou zde i dovážené vysoce kvalitní šicí stroje z celého světa. Skladové zásoby a rychlá expedice umožní, že se k vám objednávka dostane do několika málo dní. Při hodnotě nad 2 420 korun je navíc doprava zdarma. Problém není ani s využitím večerního nebo sobotního doručení podle podmínek dopravní společnosti.

 

Dostupný profesionální servis

Když se něco porouchá, rozhodně není dobrým řešením snaha o amatérskou opravu. Zařízení je vysoce citlivé a vyžaduje specifické zacházení. V období záruky je na šicí stroje poskytován servis s odvozem i zpátečním dovozením zdarma. Ani po uplynutí záruky se nemusíte bát, že na problém zůstanete sami. Zkušený výrobce a prodejce pomůže s opravou víceméně všech typů a modelů, jaké jsou k dostání v prodejní nabídce.

1 komentář

  1. Děkuji za pěkný článek, právě se nějaký nový stroj chystám vybrat Zatím jsem šila ještě starým šlapacím strojem po babice, který sice šil pěkně, ale po rekonstrukci e nám již nehodí do bytu. Chtělo by to něco skladnějšího, poradíte mi, jaký konkrétní stroj vybrat? například se dívám na tento výběr: https://eshop.anita.cz/siti-sici-stroje/ nicméně je opravdu obrovský a cenové rozpětí je velké. Já jej využiji jen na takové to běžné šití, semtam něco roztržené, něco zkrátit atp. Takže spíš opravy a úpravy ? děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno