Letní počasí už je konečně tady a tak v mnoha domácnostech jsou venkovní grily využívané stále častěji. Grilování je v současnosti stále populárnější a tak se připravují grilované pochoutky i několikrát do týdne. K méně příjemným starostem ale patří následné čištění grilu. Na roštu zůstávají připálené zbytky jídla a všudypřítomná mastnota. Před dalším grilováním je zapotřebí dát gril s roštem znovu do perfektní kondice. Jak na to? Toto téma si detailněji rozebereme v dnešním článku.

Žádné opalování. Důležité je vyčistit!

Často využívanou praktikou u mnoha uživatelů zahradních grilů je jen opálení roštu plamenem a následně jeho ledabylé otření. Tento způsob je ale nesprávný, a navíc minimálně účinný. Aby byly zbytky jídla opravdu odstraněny žárem, musel by být rošt rozpálen prakticky doběla. Při spalování usazenin se navíc do ovzduší uvolňuje nepříjemný zápach. Správnou metodou je důkladné vyčištění roštu grilu. A rozhodně není nutné jeho několikahodinové odmáčení.

shish-kebab-417994_640

Správnou variantou čištění je například přípravek Mefisto

Přípravek Mefisto na čištění krbů je ideálním produktem pro čištění krbových roštů a vlastně i všech ostatních součástí grilů, včetně nářadí a náčiní pro grilování. Přípravek má gelovou konzistenci a je nestékavý. Díky rozprašovači se snadno aplikuje na znečištěný povrch. Stačí jej nastříkat, nechat několik minut působit a pak veškeré nečistoty omýt hadříkem nebo houbičkou. Mastnota i připálené usazeniny budou pryč. Nakonec stačí jen umyté části opláchnout vodou.

10011280031._._.o

Nejen pro grily

Jak již bylo řečeno, přípravek Mefisto není vhodný jen na odstranění mastnoty a nečistot z roštů u grilů a jeho součástí, ale na mnohem větší spektrum prací. Využít se také dá pro čištění skel u dvířek krbových kamen, prosklených vložek krbů a grilů, odstraňuje mastnotu i saze. Vhodný je i pro odstranění mastnoty z blízkého okolí grilů, například z keramických dlaždic a pracovních desek.

Detailní informace o tomto produktu najdete na www.druchema.cz.

1 komentář

  1. Co jsem tak slyšela, tak když se koupí opravdu kvalitní zahradní grily, tak by se vám nemělo naopak maso ani zelenina (celkově jídlo) zapéct a tím pádem by byl tento článek naprosto bezpředmětný. V případě, že však kvalitní gril nemáte, tak doporučuji používat alobal přímo na rošt, to eliminuji možnost připečení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno