Krátké vlasy mohou slušet i vám – tedy pokud zvolíte správný účes, budete si udržovat dokonalý styling a samozřejmě i v případě, že se o vaše vlasy pečlivě postaráte. Nevíte si rady? Nezáří vaše vlasy zdravím? Jsou slabé a lámou se? Začněte jednat dříve, než bude pozdě. Představujeme vám hlavní zásady péče o krátké vlasy.

Pravidelné zkracování vlasům prospěje 

I krátké vlasy je třeba pravidelně zastřihávat. Dít by se tak mělo jednou za 3 měsíce. Zastřihávání je důležité po posílení vlasu. Současně tím zamezíte lámavosti konečků. Pozor – u jemných vlasů, které mají větší sklon k lámavosti je třeba zastřihávat třeba i každý měsíc. Optimálně vlasy zastřihněte o 0,5 až 1 cm. Zkrátit si je můžete nechat u kadeřnice, nebo pěkně v pohodlí domova. Pokud budete vlasy stříhat doma, pořiďte si speciální kadeřnické nůžky na vlasy. Nikdy nepoužívejte obyčejné nůžky na papír, ty by mohly vlasy poškodit.

 adult-19230_640

Je třeba vybrat správnou kosmetiku

Na krátkých vlasech je okamžitě vidět, že je něco v nepořádku. Aby tomu tak nebylo a vaše vlasy si udržely krásu, měla byste používat kvalitní vlasovou kosmetiku. Vybírejte tu, která je složením přizpůsobena typu vaši vlasů – pro barvené vlasy je skvělá vlasová kosmetika Nouvelle, existuje i kosmetika pro blond či hnědé vlasy apod.

Péči potřebuje i pokožka

Nikdy nesmíte podcenit péči o pokožku hlavy. Pokud by byla příliš vysušená, objevily by se lupy, a to jistě nechcete. Bohatě postačí, když cca jednou za 14 dní dopřejete pokožce a vlasům regenerační masku. Vhodná je také masáž pokožky hlavy za použití olivového oleje.

Správná technika česání

Pro krátké vlasy je dobré používat kartáče a hřebeny se silnějšími hroty. Vždy vlasy pečlivě rozčesejte, nikdy se nesnažte vlasy rozčesat silou. Mohly by se polámat.

 girl-788813_640

Pozor na styling

Aby účes krátkých vlasů vypadal dokonale, je třeba mu pomoci různými stylingovými přípravky. Ty ale mohou vlasy poničit, proto při jejich používání buďte střídmá. Požívejte je jen tehdy, pokud je to potřeba. Pozor si dejte i na kvalitu fénu či žehličky na vlasy.

TIP: Špičkové fény a žehličky koupíte na www.puls.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno