Sedací souprava je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Ba co víc, její obliba je natolik velká, že ji ve svých kancelářích preferují i manažeři, stejně jako se stále více objevuje coby stěžejní díl dětských pokojů.  Frekvence užívání, lidově řečených gaučů, je dennodenní.

Až šest hodin denně prý v průměru strávíme na sedačce. S tak velkou intenzitou provozu se dříve nebo později i u sebelepší sedačky objeví „vady na kráse“. Většina hospodyněk si právě v tuto chvíli položí otázku, jak se o sedačku správně starat, aby nám vydržela roky. Každá sedací souprava je vyrobena z jiného materiálu a má tak jiný potenciál údržby.

Kombinujte ruční i strojní čištění

Ve většině případů je povrch sedačky tvořen hrubou textilií nebo syntetickou kůží. V případě textilie se doporučuje kombinovat čištění ruční s profesionálním čištěním strojním. Sedačku lze umývat namokro molitanovou houbičkou, nebo ji pucovat vlhčenou mikrovláknovou savou utěrkou. Dále se doporučuje speciální čistící pěna nebo tekutý přípravek.

Ruční čištění sedací soupravy vždy provádějte krouživými pohyby a zbytečně netlačte. Čistěte vždy celé plochy, ode švu ke švu, abyste předešli vzniku zaschlých okrajů. Po uschnutí ještě sedačku vyluxujte klasickým vysavačem.

Kdy zvolit extrakci?

Je-li sedací souprava znečištěná hodně, určitě nebude od věci přivolat na pomoc profesionály. Extrakční čištění je čištění sedaček mokrou cestou pomocí vodního vysavače.  Princip extrakčního čištění je založen na regulovaném proudu teplé vody, kterou čistící stroj implementuje společně s čistícím prostředkem pod přiměřeným tlakem do čištěné látky a následně ji ihned vysává zpět do sběrné nádoby.

Efekt takového postupu má nejlepší výsledky a můžeme vám garantovat, že postačí, budete-li čistit sedačku pomocí extrakce dvakrát ročně. Extrakčním čištěním dochází k odstranění skvrn, prachu, mastnoty, ale i pachů. Vaše sedačka bude opět jako nová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno