Auto si v zimě zaslouží jinou péči než v létě. V zimě dostává zabrat nejen interiér, ale hlavně exteriér vozu. Víte, jak se vyhnout korozi auta, jak často si dopřát myčku, případně jak se starat o vnitřek vašeho vozu? Inspirujte se a dopřejte svému autu zaslouženou péči.

Výměna pneumatik

V zimě je potřeba vyměnit pneumatiky, ideálně ještě předtím než napadne první sníh. Domluvte si přezutí v servisu zavčasu, v zimní sezóně se může stát, že budete muset čekat delší dobu, například i dva až tři týdny. U výměny pneu si rovnou nechte udělat geometrii kol a seřídit je tak, aby vaše jízda byla bezpečná a efektivní.

Kontrola technického stavu vozu

Při kontrole technického stavu se zajímejte o veškerou elektroniku v autě, funkci stěračů, ale také opravu řídící jednotky nebo seřízení brzd. Nechte si zkontrolovat auto ještě před zimní sezónou a potřebné opravy udělejte hned, jak je to možné. Vyvarujte se ježdění ve špatném technickém stavu.

Náhradní autoklíč

Pokud jste ztratili autoklíč, nechte si vyrobit nový. V případě, že nemáte náhradní autoklíč s imobilizérem, nechte si vyrobit i tento. Imobilizér patří mezi jeden z bezpečnostních prvků, který chrání vaše auto před zloději. Mezi další patří alarm, případně propojení auta a mobilního telefonu, na kterém přímo vidíte, kde se auto pohybuje.

Myčka v zimě?

I v zimě můžete využít myčku a nemusíte se bát, že byste svému autu ublížili. Vyberte si takovou, ve které je vaše auto dokonale vysušeno a celý proces mytí je zakončen horkým voskem. Ten umytí auta zakonzervuje a ochrání i podvozek.

Ochrana proti sněhu a soli

Využít můžete také kosmetiku, určenou na auta a jejich zimní ochranu. Ta dokáže vaše auto ochránit proti sněhu a také soli. V zimě je tato péče potřebná víc než po celý rok. Pokud máte auto ve vyhřívané garáži, myslete na to, že byste ji v zimě neměli příliš přetopit tak, aby na podvozku nevznikala koroze.

Ochrana proti korozi

Před zimou ošetřete auto také samotnými přípravky proti korozi. Nejenže vám déle vydrží, ale vaše jízda bude bezpečnější a zaručíte tím, že nebudete mít problémy na technické kontrole, kterou musí vaše auto podstupovat jednou za dva roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno