Jako žena musíte myslet na své zdraví. Pravdou je, že mnoho slečen i dam nevěnuje právě vaginálním problémům pozornost, čímž si „koledují“ o vážné zdravotní potíže. Patříte do této skupiny nebo tápete? Nejste si jistá, jak se udržet v dobré kondici? Máme pro vás hned několik rad, jak účinně gynekologickým problémům předcházet.

Pečlivá intimní hygiena je základ

Pokud chcete účinně předcházet vaginálním potížím, měla byste začít u pečlivé hygieny intimních patií. Je důležité, aby bylo v pochvě udrženo ideální pH. V pochvě se totiž nachází užitečná bakterie Lactobacillus vaginalis. Pokud se její výskyt sníží nebo zvýší, vaginální záněty se vám nevyhnou. Její přítomnost může ovlivnit právě hygiena. Proto NIKDY neomývejte vaše intimní partie klasickým mýdlem nebo sprchovým gelem. Pořiďte si speciální přípravky pro intimní partie. Intimní hygienu byste měla provádět ideálně každý den.

RADA: Pokud jste na cestách a nemůžete se vysprchovat, použijte vlhčené ubrousky na intimní hygienu.

Pozor na sexuální partnery

Příčinou celé řady vaginálních problémů může být nechráněný sex. Pokud nemáte stálého partnera, vždy byste měla být maximálně ostražitá. Bez kondomu se do radovánek nepouštějte. A vůbec nejlepší je, když se svého sexuálního partnera přímo zeptáte na jeho zdravotní stav. Ano, nejedná se o zrovna standardní otázku, a možná ani příjemnou situaci, ale zdraví máte jenom jedno!

Choďte na prohlídky

I vy byste měla chodit na pravidelné gynekologické prohlídky. Ke gynekologovi je třeba chodit pravidelně každý rok, někdy i každých 6 měsíců. Nemoci jako je rakovina děložního čípku či cysty mohou být odhaleny jen při vyšetření. Nepodceňujte to!

Účinná pomoc

Při prevenci i podpoře léčby mohou pomoci vaginální tablety. Osvědčený je například přípravek Vagilact. Pomáhá při potížích, jako je svědění pochvy, vaginální výtoky či suchá poševní sliznice. Vagilact vám pomůže k navrácení přirozené vaginální mikroflóry. Pokud Vás trápí pořád dokola mykózy a záněty, vyzkoušejte vaginální tobolky Nagyn, které díky svému složení působí anti-mykoticky, antimikrobiálně a anti-viroticky.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno