Běžné kolečko, které nemá nikdo rád a všichni ho dokonale znají, provází snad každou chřipku nebo jen obyčejné nastydnutí. Čaje s medem a citronem, bylinkové sirupy, pak také prášky na horečku a bolest hlavy, kapky proti svírajícímu kašli a stovky papírových kapesníků se stanou věrnými přáteli a k nim by měla patřit i postel a dostatečné množství spánku. To se však ne vždy povede a tak je potřeba posilovat celkovou imunitu organismu, aby byl průběh nemoci co nejlehčí. A kde jinde nakonec hledat pomoc, než v matičce přírodě.

Že se něco děje poznáme podle únavy a zvýšené teploty. Tu však v první etapě není dobré hned srážet, je to důkaz, že imunitní systém organismu pracuje správně a snaží se očistit. Tělo se brání bacilům a je přirozenou reakcí našeho organismu. U začínající nemoci bychom měli nechat své tělo, aby se s onemocněním vypořádalo a dopřát mu k vlastnímu boji vhodné podmínky, jako je dostatek tekutin a naprosto klidový režim. Kvůli práci nebo rodině ale často nemůžeme zůstat ve své posteli a tak saháme po prášcích s protizánětlivým účinkem, které krátkodobě sice pomohou, ale pozvolna vyčerpávají náš imunitní systém. Dříve nebo později se nemoc vrátí s mnohem větší razancí a donutí nás v posteli zůstat. Jako první pomoc nasaďte vitamín C a teplé čaje, které obsahují bioflavonoidy pomáhající právě zmíněný vitamín C vstřebat.

Kromě efektivních čajů a dostatku vitamínů pomůže česnek, který jako přírodní antibiotikum pomáhá v boji s nachlazením a rýmou. Včelí med je vhodný v případě, že nemáte žádný kašel. Může totiž vytvářet krystalky a ty pak ke kašli o to více dráždí, pokud tedy bojujete kromě rýmy i s nepříjemným kašlem, dejte si od medu na chvíli malou pauzu. Naopak přizvěte na pomoc raději správné bylinky a průduškové zábaly. Velký výběr najdete na internetových stránkách www.puritas.cz, kde objednáte třeba z postele a dopravní společnost vám vše doručí až domů. Můžete tak ušetřený čas věnovat osobní očistě a detoxikaci těla a pomoci mu třeba odpočinkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno