Hodiny dlouhého úklidu jsou za vámi a konečně máte chvilku, abyste si sedly a odpočinuly si. Za chvíli se vrátí děti, v předsíni je během chvíle opět našlapáno, po svačině jsou po zemi drobky a kuchyň je celá ochmataná. Také máte pocit, že byl úklid úplně zbytečný? Jak si tedy úklid co nejvíce zjednodušit?

 

Mějte při úklidu systém

Začít s úklidem byste měly tam, kde vydrží, co nejdéle a systematicky postupovat od shora dolů. Od pavučin na stropě, přes utření prachu, umytí oken se pomalu dostanete k mytí podlahy. Pokud si nejprve umyjete podlahu, tak než uklidíte celý byt, bude podlaha opět plná smetí a nečistot.

 

Mytí oken

Základem dobře umytých oken bez šmouh je kvalitní stěrka na sklo. Guma na stěrce by měla být měkká, aby dobře přilnula k povrchu a nedělala šmouhy. Okno nejprve pořádně namočte. Každý saponát potřebuje chvíli na to, aby začal špínu rozpouštět. Pak si vezměte na pomoc stěrku a po každém tahu směrem dolů si papírovou utěrkou otřete gumu, aby se špína nedostala na další část okna.

 

Akustěrka neboli vysavač na okna

Pokud dáváte přednost moderní technice, stojí za to vyzkoušet akustěrku. V balení je akucentrála s dvěma stěrkami v různých rozměrech, rozstřikovač s nástavcem a koncentrovaný čistící roztok. Do nádoby s rozstřikovačem nařeďte čisticí prostředek a nasaďte na lahev nástavce.

 

Roztok aplikujte na okno, nechte chvíli působit a poté nabitou akustikou od shora dolů odsajte tekutinu. Okna jsou po použití akustiky čisté během chvíle, bez šmouh a vaše ruce nepřijdou do kontaktu s prostředkem.

 

Vysávání

Také vysavače udělala velký krok dopředu. Na trhu je v dnešní době široká nabídka. Existuje několik typů:

  • Se sáčkem
  • Se sběrnou nádobou
  • S vodní filtrací

 

Robotický vysavač1071-1407572183_v

Tento typ vysavače bude dělat práci za vás. Vysavač sám uklidí celý byt. Například robotický vysavač Vorwerk dokáže překonat překážky do 2 cm a díky laserové navigaci se snadno zorientuje v každé domácnosti. Na jedno nabití uklidí až 120 m2. Stačí jen zmáčknout tlačítko a nechat pracovat vysavač Vorwerk. Servis pro vysavače a pravidelné kontroly zajistí jeho dlouhou životnost.

 

U robotických vysavačů platí, že je potřeba si za ně připlatit, aby byly kvalitní. Například robotický vysavač Roomba se pohybuje cenově kolem patnácti tisíc, má ale co nabídnout – navigaci iAdapt, třístupňový čistící systém úklidu nebo optimální sací výkon.

 

Parní čistič

Na podlahu, okna, sanitární techniku nebo vodovodní baterie lze použít parní čistič. Má všestranné použití. Bez chemie, pouze za pomoci proudu páry, zajistí čistou domácnost. Parní čistič disponuje několika nástavci, díky kterým zdoláte i hůře přístupná místa.

 

A jak na takový úklid? Do zásobníku v přístroji natočte vodu a čistič zapněte do zásuvky. Do několika minut máte připravenou páru a můžete se vrhnout na úklid. V dnešní době existuje velké množství zlepšováků a je jen na vás, jestli si některý vyberete, abyste si ušetřily čas a měly rychleji uklizeno.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno