Rychlost a účinnost

Jednou z metod, jak rychle a účinně zhubnout, je keto dieta. Určitě jste o ní už slyšeli, stala se totiž doslova módním hitem, vyzkoušely ji i mnohé celebrity. O co se vlastně jedná a proč se těší takové oblibě? Jak již samotný název proteinová dieta napovídá, jejím základem je konzumace potravin s vysokým obsahem bílkovin a zároveň nízkým příjmem tuků a sacharidů. V jídelníčku se nachází hlavně mléčné výrobky, vejce, ryby a maso. Naopak zapovězené je pečivo a sladkosti, zapomenout musíte i na přílohy.

 

A tuky mizí

Díky tomu, že potraviny mají nízkou energetickou hodnotu a z jídelníčku jsou prakticky vyřazeny sacharidy, se organismus dostává do tzv. ketózy. V důsledku toho dochází k uvolňování energie z tuků a ne ze sacharidů, to znamená, že dochází k úbytku uloženého tuku, kterého se chceme zbavit. S ohledem na vysoké množství bílkovin tak neztrácíte svalovou hmotu, jako je tomu u jiných diet.

 

Proč se do ní pustit?

Největší výhodou je její rychlost a účinnost. Motivující je tak i pro lidi trpící nadváhou či obezitou, protože kila rychle mizí. Pokud se tedy potřebujete co nejdříve zbavit nadbytečných kilogramů, pak se do ní pusťte. Díky tomu, že budete jíst každé dvě až tři hodiny, nebudete mít hlad a naučíte se stavovat pravidelně v malých dávkách. Důležité je rovněž dodržovat pitný režim – dva až třilitry tekutin denně tvoří minimum. Ideální je čistá neochucená voda, zcela se vyvarujte alkoholu.

 

Jednoduchá příprava

Nemáte-li dostatek času anebo se vám nechce trávit dlouhé hodiny u sporáku, pak vás potěší, že pokrmy připravíte snadno a rychle. K dostání je navíc řada instantních produktů, které vám práci v kuchyni ještě více ulehčí. Například značka KETO PRO nabízí široký sortiment keto kaší, omelet, dezertů, pudinků, polévek, nápojů i koktejlů, které si jednoduše „ukuchtíte“ nejen doma, ale i na cestách. Takže vám odpadnou výmluvy, proč byste se i na dovolené nemohli stravovat zdravě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno