Hezké a útulné bydlení jde ruku v ruce s pravidelným úklidem. Je to zkrátka tak. Ať už máte sebedražší doplňky interiéru, zbytečný nepořádek od nich pozornost vašich hostů odvede velmi rychle. Možná si říkáte, že na příliš časté uklízení nemáte energii. To je v pořádku. Klíčem k úspěchu je v tomto případě spíše organizovanost.

 

Efektivní pořadí všech úkonů

Velmi dobrou pomůckou je stanovení efektivního pořadí všech nutných úkonů. Například to může vypadat takto:

  1. Postarat se o všechny předměty a kusy nábytku, které by mohly při úklidu překážet
  2. Utřít prach
  3. Vysát koberce
  4. Vytřít podlahu

Brzo si vyvinete svůj vlastní systém, na který si rychle zvyknete.

 

Uklízejte pravidelně

Velmi důležitá je také pravidelnost. Zkuste si stanovat nějaký plán jednorázových úklidů a ten po určitou dobu dodržujte. Pak schválně porovnejte výsledky. Například můžete najet na plán menšího a většího úklidu. Po malých – týdenních – intervalech se věnujte luxování, prachu a vynášejte odpadky. Zkrátka věcem, které jste „napáchali“ během uplynulého týdne.

Čtvrtletně si pak najděte čas na větší a náročnější úkony – mytí oken, výměna oblečení na dané roční období či zbavování se časem nahromaděných věcí. Divili byste se, kolik místa se vám doma najednou objeví.

 

Mycí prostředky

Kolik máte doma povrchů? Odpověď na tuto otázku je třeba znát ještě předtím, než půjdete nakoupit mycí prostředky. Koupíte-li ty správné, velmi vám to ušetří práci. Představte si třeba, že čistíte sklo přípravkem na dřevo. Z toho se rychle stane slušná spoušť.

Nebojte se také používat čistící ubrousky. Na rychlé setření stolu nebo prachu na libovolném kusu nábytku jsou zcela ideální. Vyrábí se navíc na různé povrchy.

Vyhovuje vám spíše, když je o úklid postaráno? Najděte si více informací na https://www.agslunecnice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno