Zajímá vás, jak udělat potisk na tričko? Způsobů je hned několik, a my vás s nimi rádi seznámíme!
Připadají vám trička dostupná v běžné obchodní síti nudná a fádní? Potřebujete větší množství triček se stejným motivem pro sportovní či pracovní tým? Tak si je vyrobte! Respektive nechte potisknout! V následujícím článku vám poradíme jak na to!

Buďte kreativní!

Jedno tričko si poměrně snadno potisknete v domácích podmínkách. Potisk na trička seženete ve vybraných e-shopech a papírnictvích. Jednoduchý nápis si ale snadno vytvoříte sami na počítači. Bude potřeba jej ale zrcadlově převrátit a vytisknout na speciální nažehlovací papír na textil.

Jak udělat potisk na tričko v domácích podmínkách?

Vytištěnou šablonku si vystřihněte, přiložte na jednobarevné tričko a přes pečící papír důkladně zažehlete. Zažehlení neuspěchejte, šablona na tričku musí dobře držet. Potom tričko trošku roztáhněte, aby se látka uvolnila, a poté, co papír na tričku vychladne, jej opatrně sloupněte. V ten okamžik je potisk v podstatě hotový. Nejdůležitější na celém procesu je teplota zažehleného papíru. Bude-li zahřátý, hrozí poškození písmenek. Hotový potisk doporučujeme ještě jednou přes pečicí papír zažehlit. To prodlouží jeho životnost a učiní jej odolným i během praní v pračce.

Potisk podle šablony

Druhý způsob potisku trička spočívá v aplikaci speciální zažehlovací šablony. Ta se v podstatě zažehluje stejným způsobem jako u potisku vytištěném na papíře na textil. Tedy s pomocí pečícího papíru. Důležité je žehličku rozpálit na vysoký stupeň a nebát se na ní přitlačit. Jinak se vám potisk bude odlupovat. Tričko je také vhodné před samotným zažehlováním dobře vyžehlit, aby se samotný potisk přiložil na pokud možno co nejhladší povrch. Šablonu opět nechte vychladnout a poté opatrně sloupněte.

Jak na potisk většího množství triček?

Plánujete potisk více triček najednou? V tom případě doporučujeme obrátit se na specializovanou tiskárnu. Například tiskárna na textil Colorfactory tiskne zakázky s jednoduchými motivy již od třiceti kusů, a to metodou sítotisku, která je zárukou kvality a stálosti barev. Především však umožňuje reprodukovat i plnobarevné rastrové fotografie a náročné grafické předlohy. Potisknout si můžete trička dětská, pánská, dámská, mikiny, topy i tašky. Zvolit můžete buď jednobarevný barevný tisk nebo plnobarevný tisk až do velikosti 50 × 70 cm (v závislosti na rozměrech textilu).

Postup potisku

Samotný postup potisku je jednoduchý. Nejdříve si na stránkách tiskárny (colorfactory.cz) vyberete trička, která budete chtít potisknut. Následně vyplníte objednávkový formulář, v němž specifikujete své požadavky. Pro stanovení kalkulace je klíčový počet triček a zda se bude tisknout na trička bílá či barevná. Posledním krokem bude vložení náhledu vámi vybraného motivu. Kalkulaci obdržíte během několika hodin, celá zakázka bývá vyhotovena maximálně do deseti dní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno